Ubuntu 12.04 - jak zmienić wygląd?

Cześć, mam Ubuntu 12.04 remiks “Przyjazny Puchacz” wszystko dla mnie jest świetne i “świeże”. Jednak mam 2 pytania/problemy: pierwszy to czy jeżeli zmieniam środowisko graficzne (tam jak się loguje mam gnome classic i z unity czy jakoś tak obecnie mam zmienione na te bez paska po lewej) to czy podczas zmiany środowiska coś się zmienia? w sensie jak teraz coś zainstaluje, zapiszę, sciągnę to gdy zmienie to wszystko się zresetuje czy jak? drugie pytanie to jak ja mam zmienić wygląd paska górnego i okien/przycisków? mam unity tweak, synaptic i inne programy ale jakoś nie mogę się połapać jak to zmienić a teamty ściągnięte nie wiem jak zainstalować? pomocy :x . Z góry dzięki.

Cześć,

jeżeli chodzi o zmiany, jakie przeprowadzasz w systemie to na obu środowiskach te działania zostają zapisane. Nie dotyczy to tylko ustawień i wyglądu samych środowisk - te się zapisują, ale oddzielnie dla jednego i dla drugiego. Środowisko po prostu umożliwia i ułatwia Ci dostęp do danych i aplikacji. Jeżeli chodzi o zmianę wyglądu nie wiem zbyt wiele, bo dawno nie używałem tych środowisk, a nawet, gdy ich używałem to króciutko. Jednak wydaje mi się, że jakieś opcje powinny kryć się w ustawieniach, które domyślnie są instalowane ze środowiskiem i które znajdziesz w menu albo gdzieś pod prawym przyciskiem myszy znajdziesz jakieś, gdy klikniesz na pulpit lub na pasek, o którym mówisz. 

 

Pozdrawiam,

NXT

Dzięki :smiley: . Wygląd udało się zmienić.