Ubuntu 12.04 na USB - nie chce uruchomić się


(Macio117) #1

Witam,

utworzyłem Ubuntu 12.04 na USB programem LiLi USB Creator i chciałbym odpalić go na Asus Eee PC 1201n.

Problem polega na tym, że lapek próbuje wczytać linuxa z pendrive[co sygnalizuje dioda na pendrive Patriot XT Rage 8GB], lecz na ekranie tylko pokazuje się migająca podłoga "_".

Próbowałem kilka razy, raz z systemem x64 raz z x86 i nadal to samo.

Obraz ISO ściągałem również parę razy i nic...

W czym może być problem?

Pozdrawiam.


(Msch44) #2

Wiele razy miałem ten problem - winne jest formatowanie pod Windowsem. Pomogło w programie do partycji, usunięcie wszystkich partycji z pendraka i utworzenie ponownie partycji primary z opcją active.


(Gregorsi) #3

Nie znam tego programu. Ja korzystam z syslinux i miałem podobny problem, dotyczył on tylko jednego komputera, na innych system uruchamiał się prawidłowo. Powodem była wersja syslinux, ruszał tylko z wersjami poniżej 4.0.

Wiec jeżeli ten programik instaluje syslinux jako program rozruchowy to może to.


(pstrowsky) #4

Ja też niedawno miałem problem ponieważ zawsze używałem programu Unetbootin, który nagle przestał działać. Polecono mi ten program i działa. Problem może być też związany z samym penem. Ja do tego celu używam małego Kingstona 1GB i żaden komputer jeszcze mi go nie odrzucił nawet stary 10-letni pecet na którym aktualizowałem Bios.


(Jasiek.w) #5

Sprawdź bootowanie pendriva programem MobaLiveCD: http://www.cdrinfo.pl/download/9360170902 - zobaczysz gdzie jest błąd.


(Maciej654) #6

Pendrive sformatowany na Fat32 ?


(reos) #7

Podziel pendrive na partycje, pierwsza nie większa od 1- 2 GB, lub użyj innego tej wielkości.

Miałem podobnie na PC z pendrive 4 GB, zmieniłem na 1 GB i po problemach.


(Macio117) #8

Zrobiłem podobnie, czyli wywaliłem wszystkie partycje na penie i stworzyłem jeszcze raz jedną partycję. Wszystko zaczęło działać :slight_smile: