Ubuntu 12.04 na USB - nie chce uruchomić się

Witam,

utworzyłem Ubuntu 12.04 na USB programem LiLi USB Creator i chciałbym odpalić go na Asus Eee PC 1201n.

Problem polega na tym, że lapek próbuje wczytać linuxa z pendrive[co sygnalizuje dioda na pendrive Patriot XT Rage 8GB], lecz na ekranie tylko pokazuje się migająca podłoga “_”.

Próbowałem kilka razy, raz z systemem x64 raz z x86 i nadal to samo.

Obraz ISO ściągałem również parę razy i nic…

W czym może być problem?

Pozdrawiam.

Wiele razy miałem ten problem - winne jest formatowanie pod Windowsem. Pomogło w programie do partycji, usunięcie wszystkich partycji z pendraka i utworzenie ponownie partycji primary z opcją active.

Nie znam tego programu. Ja korzystam z syslinux i miałem podobny problem, dotyczył on tylko jednego komputera, na innych system uruchamiał się prawidłowo. Powodem była wersja syslinux, ruszał tylko z wersjami poniżej 4.0.

Wiec jeżeli ten programik instaluje syslinux jako program rozruchowy to może to.

Ja też niedawno miałem problem ponieważ zawsze używałem programu Unetbootin, który nagle przestał działać. Polecono mi ten program i działa. Problem może być też związany z samym penem. Ja do tego celu używam małego Kingstona 1GB i żaden komputer jeszcze mi go nie odrzucił nawet stary 10-letni pecet na którym aktualizowałem Bios.

Sprawdź bootowanie pendriva programem MobaLiveCD: http://www.cdrinfo.pl/download/9360170902 - zobaczysz gdzie jest błąd.

Pendrive sformatowany na Fat32 ?

Podziel pendrive na partycje, pierwsza nie większa od 1- 2 GB, lub użyj innego tej wielkości.

Miałem podobnie na PC z pendrive 4 GB, zmieniłem na 1 GB i po problemach.

Zrobiłem podobnie, czyli wywaliłem wszystkie partycje na penie i stworzyłem jeszcze raz jedną partycję. Wszystko zaczęło działać :slight_smile: