Ubuntu 12.04 - nie działa mi przycisk reset, gdy jest zwiecha

Korzystam z Ubuntu  12.04 (polski remix Przyjazny Puchacz) i jestem zadowolony, ale mam mały problem. Zdarza się, że komp się wiesza i wtedy mam problem, bo jak naciskam przycisk reset to komp się nie resetuje. Na dwóch kompach z Ubuntu 12.04 mam taki sam problem.  Na jednym kompie mam też windows 8 i ten problem nie występuje.

 

Jak komp działa mi normalnie i nie ma zwiechy to przycisk reset działa (sprawdzałem przed chwilą). Natomiast jak jest zwiecha i praktycznie wtedy jest przycisk reset niezbędny to przycisk nie działa.

Przejdź na coś normalnego; już lepiej zwykłe Ubuntu (co i tak jest szitem), a najlepiej na Debiana lub (nie jestem pewien jak działa) LMDE (Linux Mint Debian Edition)

Fervi

Problem dość dziwny bo reset na obudowie kompa jest obsługiwany sprzętowo a nie programowo.

Dokładnie, z tego co mi wiadomo, reset odcina zasilanie, gdyby to zależało od systemu, to reset nie miałby sensu istnienia. Jeśli już, to prędzej w BIOSie można by szukać przyczyny czy UEFI, bo nie zdziwiłoby mnie, gdyby i tak oczywista rzecz była obsługiwana programowo.

 

Nie do końca, raczej wprowadza procesor w stan resetu.

Szczerze, to nigdy w to nie wnikałem :wink:

Przyjmuje do wiadomości, że to jest dziwna sprawa, ale dodatkowo zauważyłem, że gdy jest zwiecha to nie działa mi przycisk wysuwania napędu cd :). Gdy jest zwiecha to naciskam przycisk i nic się nie dzieje.

Hej,

Takie zachowanie mogłoby wskazywać na problem z zasilaczem bądź samym napędem - w końcu do sprawnego działania wysuwania tacki potrzebne jest tylko podłączenie napięcia do napędu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

…chyba że system programowo zablokował wcześniej tackę i przez zwiechę nie jest w stanie jej odblokować.