Ubuntu 12.04, nie łączy się z niektórymi sieciami wifi

Witam,

mam zainstalowane ubuntu 12.04 na netbooku(acer) i laptopie (lenovo), które nie łączy się tylko, z niektórymi sieciami wifi. Od czego zacząć żeby to zmienić? Dodam, że na windowsie te same komputery łączą się z siecią bez problemów, a na linuxie z innymi sieciami też śmiga.

Pozdrawiam (:

 

Na początku od paru konkretów. Zwroty “nie łączy się” i “niektóre” niosą strasznie niewiele informacji.

 

Jak zabezpieczone są te sieci (WPA, AES itd.)? Czy manager połączenia wyrzuca jakieś komunikaty?

typ zabezpieczeń: WPA

typ szyfrowania: AES

jedyny pojawiający się komunikat to wiadomość o rozłączeniu się z ostatnio połączonym wifi ( w sensie jeśli łączyłam się wcześniej z MiejskiInternet, to przy próbie połączenia z siecią Pentagram wyskakuje komunikat o rozłączeniu się z siecią MiejskiInternet)

mani.a, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta (tytuł to także jego część) i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Nadal nie napisałaś co to znaczy “nie łączy się”. Nie podłącza się do AP, AP nie uwierzytelnia hosta czy może host nie uzyskuje adresu IP?

nie mam pojęcia jak to sprawdzić, żeby napisać, w którym momencie to się dzieje

Może napisz szczegółowo na czym polega te nie łączenie. Ewentualnie inaczej, odpal terminal i wykonaj polecenie,

sudo nano /etc/network/interfaces

w otwartym pliku dopisz odpowiednio,

auto wlan0
iface wlan0 inet dhcp

jeśli korzystasz z szyfrowania WPA dopisz tam jeszcze,

wpa-ssid TU WPISUJESZ NAZWĘ SIECI
wpa-psk TU WPISUJESZ HASŁO DO SIECI WIFI

zapisujesz zmiany kombinacją klawiszy Ctrl+O i zamykasz edytor kombinacją Ctrl+X, restartujesz ustawienia sieci poleceniem

service networking restart

lub

/etc/init.d/networking restart

i wklej wszystko co pojawi Ci się po tym poleceniu, tj. tym, w którym występuje wyraz restart.