Ubuntu 12.04 - nie włącza sie nowe konto

Witam,

Zainstalowałem świeży system (/home pozostał niezmieniony), skonfigurowałem i założyłem nowe konto. Po próbie zalogowania na to konto system wraca do ekranu logowania. Na próbę założyłem inne i jest OK.

Zależy mi na podpięciu partycji /home pod określoną nazwę konta, ewentualnie zmianę nazwy tegoż katalogu.

W jaki sposób zakładałeś konto? Co chcesz dokładnie osiągnąć?

Pozdrawiam!

  1. ustawienia systemu->konta użytkowników->dodaj nowe konto

  2. na /home mam 2 konta z danymi, na nowym systemie stworzyłem te same, z czego 1 działa normalnie zaś 2 nie. Spróbuję obejść problem tworząc inne i kopiując na nie dane.

Problem rozwiązany- przekopiowałem dane na nowe konto, stare usunąłem. Ciekawi mnie skąd ten problem?

Dwóch /home nie podepniesz pod jednego użytkownika. W tym samym systemie pierwszy użytkownik nie będący rootem dostał UID=1000 i GID=1000. Kolejny dostał UID=1001 i GID=1001. Musiałbyś zmienić albo ręcznie właściciela /home na drugiego użytkownika nie będąc zalogowanym na pierwszym, albo z poziomu chroot wykonać (zmiana katalogu /home):

usermod -d /home//

Wiem, każdy użytkownik ma swój /home i do tej pory działało. Właśnie stawiam system na 2 kompie, sytuacja z użytkownikami jest identyczna i NIE ma tego problemu.