Ubuntu 12.04 - problem z instalacją

Fakt, od specyfikacji powinnam zacząć. procek :Intel Core 2 DUo2 1,8GHz, 2Gb RAM. 1 dysk SATA II

250 podzielony na 2 partycje

Błąd pojawia się w chwili gdy Linux sam sobie ustala moją lokalizację (zawsze na tej samej planszy). Pasek instalacji poniżej dobija do różnej wysokości.

Gdyby internet dało się w akademiku podłączyć po prostu podpinając go kablem w sieć, to myślę, że by się udało. Ale jest pewien zonk -potrzeba autoryzacji. Bez niej owszem, komputer wykryje sieć, ale ograniczoną i włącza tylko kilka przestarzałych stron z informacją jak się podłączyć.

geb88 , wiesz jaką posiadasz kartę bezprzewodową? Atheros? Broadcom?

Tak czy inaczej, z TEGO linku spokojnie zainstalujesz. Do sieci możesz podłączyć się po instalacji.

Tylko właśnie, alternate to nie czasem instalacja tekstowa czy też wybór? Nigdy się w to nie wgłębiałem, ale miałem świadomość, że wersja alternate istnieje.

-Łukasz- , jest to instalator Debianowy w ncurses. Rzekomo “instalacja tekstowa”, ale też tylko wybierasz a, b, c, d, etc.

Wszędzie gdzie szukałem, było wspomniane o “instalacji tekstowej”. Nie wiedziałem jednak czy jest tam tylko i wyłącznie “tekstowa”, czy również zwykła do wyboru. Teraz już wiem. Dziękuję :slight_smile:

Nie chciałem specjalnie ściągać przy mojej prędkości łącza jeżeli i tak mi się to nie przyda :wink: