[Ubuntu 12.04] System nie chce się wyłączyć

Witam,

odkąd zainstalowałem sobie Ubuntu 12.04, system nie chce mi się wyłączyć. Tzn. klikam “wyłącz”, po czym pokazuje się ekran, jaki występuje normalnie przy wyłączaniu.

Tyle że w tym momencie system chyba się zawiesza, gdyż czekam i czekam i nic. :expressionless:

Co z tym zrobić?

PS: Ogólnie, to jestem troszkę zawiedziony tą nową wersją. Miała działać szybciej, a jest (przynajmniej mam takie wrażenie) odwrotnie. Przy instalacji też było wiele problemów… Jedyne co mi się podoba w tym bardziej od 11.10 to poprawione Unity ^^. I Centrum Oprogramowania działa szybciej.

Nie wyłączałeś ACPI podczas bootowania?

Nie wiem mówiąc szczerze ^^ Da się to jakoś sprawdzić?

pci=nocrs

Dodaj do GRUBa.

Powiem szczerze, że ta wersja Ubuntu mnie niemile zaskoczyła w porównaniu do 11.10, toteż wracam na Archa.

Jeśli mowa o LTS to mi się dłużej wyłącza niż włącza, chwilę się przytnie, ale finalnie się wyłączy.

Nie wiem jak w Ubuntu ale w innych linuksach można się przełączyć na inny terminal (CTRL+ALT+F1 do F7) i obadać komunikaty jakie wyskakują. W /var/log/messages też powinny być informacje - musisz obadać mniej więcej o której godzinie go wyłączasz.

No Ubuntu też mnie zawiódł - ilość błędów po instalacji przypomina tą z Windowsa Millenium. Diabelnie muli centrum oprogramowania w porównaniu do innych dystrybucji, wywala się Unity (restartuje), Centrum oprogramowania, przymula przy wyszukiwaniu, wchodzeniu do menu głownego itp.

Gdzie dokładnie mam to dodać? W którym miejscu?

Analogicznie jak w tym poście:

instalator-ubuntu-nie-uruchamia-sie-t487193.html#p3069082 .

St4rKiller070 , do opcji kernela w pliczku grub.cfg, który znajduje się w /boot/grub. Obok “quiet splash”.

Wpisz w terminalu:

sudo gedit /etc/default/grub
  1. W pliku znajdź linijkę:

    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=“quiet splash”

  2. Zmień ją na:

    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=“quiet splash acpi=force”

  3. Zapisz i zamknij plik. 5. Wpisz w terminalu:

    sudo update-grub

Stawiam 50zł, że komputer to Dell :wink:

Przykro mi straciłeś 50 zł :slight_smile:

Co do problemu: wiem, że to było dosyć dawno,ale jakoś nie miałem czasu się tym zająć.

A rozwiązanie podane wyżej przez kolegę nie działa :confused:

Ogólnie to nie rozumiem, dlaczego błąd widzicie w GRUB’ie, skoro system nie chce się wyłączyć a nie włączyć ^^

System musi się prawidłowo włączyć, by potem prawidłowo się wyłączyć.