Ubuntu 12.04 wersja kandydująca - o której godzinie będzie?

Jutro ma wyjść wersja kandydująca ubuntu 12.04, wie ktoś od której godziny będzie można pobierać ?

U mnie w becie nie wykrywało żadnych aktualizacji…

Chyba że było trzeba jakieś źródła dodać, ale i tak mniejsza o to bo ja bety zainstalować nie mogę, mogłem tylko z 11.10 zaktualizować do bety, a tak to zainstalować nie mogę bo wyrzuca bład jak bym miał tak jak by zła architekture.

Ja instalowałam daily build i nie narzekam, z początku coś crashowało, ale po zaktualizowaniu śmiga.

Popołudniem naszego czasu. Zawsze można ściągnąć i zainstalować wersje daily, która jest identyczna.

http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/

To ta wersja o której piszesz ?

Tak.

Wreszcie działający tryb live :slight_smile:

Już zainstalowałem, ale zawiodłem się jednym, a mianowicie że pasek po lewo albo się chowa ale i na pulpicie, albo w ogóle, i tak ma podobno zostać bo to zamierzone przez canonical a nie błąd. Mi odpowiadało najbardziej to że na pulpicie był nie ukrywany a przy programach tak, no ale cóż…

To sobie zmień. Opcja jest tam gdzie się zmienia tapetę :slight_smile:

rosiak112 , zainstaluj sobie MyUnity i UbuntuTweak. To podstawa :wink:

:arrow: Zanim zabierzesz się ochoczo za instalację Ubuntu 12.04

Cannonical zawsze coś ekhm zepsuje…

Mnie tam nic nie zepsuło, używam od tygodnia. Jedyny błąd to taki, że Unity 3d i GnomeClassic3d psują się po instalacji CompizFusionManager i zmianie np animacji na żelujące okna. Ale ten błąd był też w wersji 11.10.

Można to obejść odpalając Unity 2d i w programach startowych dodać sobie

compiz-fusion --replace

No ale są 2 opcje.

  1. Ukrywanie się paska, - ukrywa się na pulpicie i w programach.

  2. Pokazywanie paska, - pokazuje się na pulpicie i w programach

A w ubuntu 11.10 było tak że pokazywało się na pulpicie a przy programach chowało.

Aha, teraz rozumiem.

Można już spokojnie instalować i korzystać ale polecam zainstalować daily build. A jak komuś się nie widzi unity bądź ma słabszy komputer to polecam xubuntu - naprawdę świetna jest wersja 12.04 i bardzo dopracowana graficznie. Ważna też informacja dla tych, którzy zamierzają korzystać z otwartych sterowników dla ATI zamiast zamkniętych bądź ich karta nie jest już wspierana przez zamknięte - w nowej wersji *.buntu nadal pozostaje problem na laptopach bo stery te są domyślnie ustawione na maksymalną wydajność co może powodować w niektórych scenariuszach podwyższenie temperatury - trzeba się zastosować do tego poradnika - http://www.techytalk.info/ubuntu-open-s … ge-tweaks/

A wiecie czy będzie można później dokonać pełnej aktualizacji do 12.04 (z uwzględnieniem każdych zmian) z tych wersji daily build ?

Można :slight_smile: Myślę ze nic nie trzeba robić poza aktualizacją bo przecież rezpozytoria są takie same jak ostatecznej wersji. Tak jest na 99% ale jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :slight_smile: