Ubuntu 12.10 brak pulpitu po aktualizacji

(Scorpions.B) #1

Witam.

Przed chwilą pobrałem wszystkie dostępne aktualizację do Ubuntu 12.10. Jednak po ponownym uruchomieniu komputera zniknął mi pulpit, a rozdzielczość jest nie odpowiednia. Wcześniej, aby system działał normalnie korzystając z sterowników Nvidia musiałem doinstalować pakiet:

sudo apt-get install linux-source

sudo apt-get install linux-headers-3.5.0-17-generic

Ponieważ inaczej sterowniki od Nvidii nie działały.

Teraz nie wiem co zrobić. Proszę o szybką pomoc, ponieważ nie chcę usuwać Ubuntu z dysku ;(

Jeśli coś mogę wykonać ponowną instalację ;(

(Coman_PL) #2

Prawdopodobnie aktualizowane było jądro i brak było linux-headers dla nowego jądra.

Pewnym zabezpieczeniem na przyszłość jest

sudo apt-get install linux-headers-generic

Teraz można doinstalować nagłówki do jądra, ale nie wiem czy zadziała DKMS. Po instalacji nagłówków można spróbować zainstalować ponownie sterowniki lub uruchomić na starszym jądrze i zainstalować ponownie nowe jądro.

(Scorpions.B) #3

Czy przy każdej aktualizacji jądra będę musiał powtarzać ten proces?

(Coman_PL) #4
sudo apt-get install linux-headers-generic

Powinno załatwić sprawę na przyszłość

(roobal) #5

Nagłówki powinny być domyślnie zainstalowane w systemie, przynajmniej u mnie zawsze tak było, możliwe że je przypadkowo odinstalowałeś.

(Scorpions.B) #6

Dzięki pomogło :wink:

Dodane 19.01.2013 (So) 9:15

Też przeszło mi to przez myśl, że coś rozwaliłem wcześniej. Jednak po ponownym zainstalowaniu systemu nadal miałem ten sam problem.

(Pawel Pieczyrak) #7

W Ubuntu 12.10 nagłówki kernela nie są domyślnie instalowane. Przed instalacją własnościowych sterowników należy je zainstalować ręcznie.

(roobal) #8

Rzeczywiście mogło się coś zmienić. Zapomniałem, że ja aktualizowałem Ubuntu z wersji 11.10 (w której nagłówki były domyślnie zainstalowane) do 12.10, dlatego już miałem nagłówki zainstalowane :wink:

(Scorpions.B) #9

Niestety, ale kolejna aktualizacja do jądra w wersji 3.7 kończy się brakiem Pulpitu ;(