Ubuntu 12.10 - nie uruchamia się środowisko graficzne

Witam!

Mam problem gdyż po zainstalowaniu na moim laptopie Ubuntu 12.10 od razu go zaktualizowałem i poinstalowłem kilka aplikacji

których używam. Zainstalowałem też środowisko XFCE komendą

sudo apt-get install xubuntu-desktop

.

Od razu zresetowałem komuter i uruchomiłem system z nowego środowiska. Po jakimś czasie użytkowania wylogowałem się bo chciałem przełączyć się na Unity. Po wylogowaniu przełączyłem środowisko wpisałem hasło wcisnąłem ENTER i na 2 sekundy zrobił się czarny ekran i znów wyświetliło się okno logowania to samo po wybraniu innego środowiska.

Myślę że jest to wina tego że padł mi na tym koncie tryb graficzny bo przez konsole (ctrl+f1) się zaloguje.

PS na konto gościa bez problemu wbijam.

Zamiast Xfce zainstalowałeś Xubuntu desktop czyli co innego, bo xubuntu-desktop to środowisko graficzne od Xubuntu. Xfce możesz zainstalować w Synaptic Manager lub w terminalu wpisując

sudo apt-get install xfce4.8

. Xubuntu-desktop usuwasz komendą

sudo apt-get remove xubuntu-desktop

.

Xfce widać nie jest najlepszym środowiskiem i już musiałem reinstalować system. Kiedy tak się dzieje to powinny pojawiać się błędy “Wystąpił wewnętrzny błąd Ubuntu 12.10” lub “Program Pulpit został niespodziewanie zakończony” lub podobne. Zmień wersje na Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin ponieważ jest to długo terminowa wersja a 12.10 nie jest wersją długo terminową i nie wsparcia tak długo jak wersje LTS. Pierwszy raz będę teraz testować Xfce na Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin amd64. Nie znam się zabardzo na ubuntu, bo znam kilka komend do terminala (sudo, apt-get update, apt-get install i remove, cat, ls, cd, mv, sh i jeszcze kilka). Odinstaluj xubuntu-desktop i xfce na chwilę komendą

sudo apt-get remove xubuntu-desktop && sudo apt-get remove Xfce4.8 && sudo apt-get update

. Usuń stare lub niepotrzebne już pakiety komendą

sudo apt-get autoremove

. Jeśli nie pomoże poczekaj na kogoś innego albo reinstaluj ubuntu i zainstaluj inne środowisko graficzne lub używaj domyślnego (gnome, ubuntu, ubuntu 2D jak masz kartę graficzną, która obsługuje 2D i masz sterowniki do niej).

Upewnij się że nie zabrakło miejsca na partycji /home.

Podaj wynik:

df -BM

@marcin '82

Wynik komendy którą podałeś:

System plików 1M-bl użyte dostępne %uż. zamont. na

/dev/sda5 102992M 10107M 87654M 11% /

udev 1869M 1M 1869M 1% /dev

tmpfs 751M 1M 751M 1% /run

none 5M 0M 5M 0% /run/lock

none 1878M 1M 1878M 1% /run/shm

none 100M 1M 100M 1% /run/user

none 1878M 17M 1861M 1% /tmp/guest-mnRSNe

Dodane mniej niż minutę temu

Ok wielki dzięki wam wszystkim pomogły wszystkie rady. Zrobiłem jak napisaliście zresetowałem komputer i znów śmiga tylko teraz nie moge nadal odnistalować Xfce.

PS Będę korzystał z UNITY - Domyślnego w tym systemie

Spróbuj odinstalować pakiety Xfce przez Synaptic Menedżer pakietów. Jeśli nie wiesz, które to do wyszukiwarki pakietów wpisz xfce i zaznacz pakiety do odinstalowania, które w nazwie lub opisie mają napisane coś z xfce. Możesz sobie zainstalować LXDE, które jest podobne trochę do Windowsa według mnie.