Ubuntu 13.04 jakieś zmiany poza wyglądem?

Witam! Czy będą jakieś zmiany poza wyglądem w 13.04?

Nowe wersje pakietów, nowszy kernel i inne takie rzeczy.

no tak, czyli brak żadnych większych zmian? a zwiększenie wydajnosci czy stabilnosci?

http://www.phoronix.com/scan.php?page=a … 2042&num=1

Benchmark 12.04 vs 13.04

Ubuntu 12.04 jest wydaniem LTS i z tego względu już jest stabilniejsze. Ubuntu 13.04 jeszcze dobrze nie wyszło i tradycyjnie jeszcze niejedne będą z nim jaja (jeszcze ta trzynastka w nazwie ) :smiley:

Tak, wiem ze nie wyszło, pytam się co będzie jak wyjdzie :slight_smile: Bo jakoś mało się mówi o 13.04 a juz tylko tydzien do wyjścia w świat :slight_smile:

No to unity widzę że też w nowszej wersji ale coś też raczej bez jakiś większych zmian :slight_smile:

Co do nowej wersji to tak jak ktos wyżej wspomniał. Kernel 3.8 + nowe wersje programów i jeszcze dopieszczone Unity. Wygląd oczywiście niewiele się zmieni bo pod tym względem jest blisko doskonałości, ale stabilność i szybkość powinny się poprawić. Ja jestem dobrej myśli, bo w końcu w każdej nowej wersji jest coraz lepiej z Unity i czekam z niecierpliwością na 25 kwietnia

W 13.04 zostało przyśpieszone Unity (własciwie to jest Gnome-shell 3). Nowy kernel 3.8.0. Nowe wersje programów i jest trochę stabilniejsze.

LTS z założenia nie jest jakoś bardziej stabilne. LTS po prostu jest dłużej wspierane (3 lata zamiast 1.5 roku na desktopach i 5 lat na serwerach).

Na pewno bardziej stabilny od 12.10, jednak jeśli jesteś jeszcze na LTS to lepiej zostań, jeśli jesteś na 12.10 to aktualizuj.