Ubuntu 13.04 - zawias w czasie restartu, problem z Firefoxem

Witam. Niedawno zainstalowałem na laptopie Ubuntu 13.04, wersja x64. Mam jednak dwa problemy a mianowicie: gdy próbuję zrestartować system, następuje zawieszenie się komputera w momencie wyświetlania logo Ubuntu i migających kropek pod nim. System nie reaguje, trzeba użyć przycisku reset. Drugi problem to dziwne zachowanie Firefoxa, zainstalowałem wersję najnowszą (22) wraz z najnowszym flashplayerem. Problem objawia się tym, że niektóre strony w ogóle się nie wczytują (np. yahoo.com), niektóre wyglądają jakby wczytywały się w trybie tekstowym (facebook.com) a inne działają zupełnie normalnie (dobreprogramy.pl). Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać te irytujące problemy? Poniżej załączam screenshoty z Firefoxa.

nsl.th.png

qbor.th.png

jior.th.png

Podaj co wypluwa

ping -c 5 yahoo.com

oraz co wyświetla przeglądarka, gdy zamiast yahoo.com wpiszesz 98.139.183.24. Nie mniej jednak, wygląda na to, że to problem z Firefox, więc piszesz w złym dziale. Wracając do pierwszego problemu, powiedz czy komputer bezproblemowo restartuje się poleceniem

sudo reboot

.

  1. Pinguje adres ok, gdy wpisuję w przeglądarce ip to wyskakuje błąd 404.

  2. Przy tej komendzie też się wiesza, zaraz na początku po komunikacie “*Deactivating swap” więc najpewniej w tym tkwi problem

Czy restart zawiesza się gdy wyłączysz partycję wymiany?

swapoff /dev/sda+numerpartycji

Przykład:

swapoff /dev/sda6

System nie może wyłączyć swap’u. To może pomóc.

Po wykonaniu polecenia zmieniło się tyle, że:

* Deactivating swap... [OK]

umount: /run/lock: not mounted

umount: /run/shm: not mounted

Po czym następuje zawias

Liberator , wracając do przeglądarki, problem ze stronami typu yahoo nie tkwi przeglądarce. W systemie też najprawdopodobniej nie, a w serwerach DNS twojego ISP. Aby się upewnić, podaj wynik polecenia

cat /etc/hosts

Rozlazły Fejsbuk itp. pojawia się niezależnie od systemu. Spróbuj czyścić cache i ciasteczka. Co do zawiechy, czy szyfrowałeś katalog użytkownika?

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

Zgodnie z tym co wyczytałem, wypuścili fix na to.

4lpha , Nie, właśnie nie szyfrowałem katalogu użytkownika. Co do reszty, sprawdzę za chwilę, muszę przełączyć się na Ubuntu.

Edit:

Wynik pierwszej komendy:

127.0.0.1	localhost

127.0.1.1	ASUS-K70ID

# The following lines are desirable for IPv6 capable hosts

::1 ip6-localhost ip6-loopback

fe00::0 ip6-localnet

ff00::0 ip6-mcastprefix

ff02::1 ip6-allnodes

ff02::2 ip6-allrouters

Co do zawiasów, to wykonałem komendy aktualizacji, ale nic się nie pobrało - system w pełni aktualny, tak samo jak problem.

Żeby było poprawnie:

sudo ping -c 5 yahoo.com

Kuba4753 , od kiedy komenda ping wymaga uprawnień roota?

Liberator , jeśli łączysz się z internetem przez router, zmień w routerze DNS np. na OpenNIC albo Google Public DNS.

A w sprawie wyłączania, po takim incydencie włącz system i zaprezentuj nam wynik polecenia

cat /var/log/syslog

4lpha , winę routera wykluczam, ponieważ wszystkie niedziałające w Ubuntu strony działają normalnie na Windows 8 i XP.

A tutaj zamieszczam zawartość syslog:

http://pastebin.com/8ahnJBKM

Aby łatwiej było sprawdzić co z tym restartem,

sudo apt-get remove plymouth

i zobacz co więcej się pojawia.

@Liberator, Po wywaleniu plymoutha otwórz plik /etc/default/grub i zmień:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

na

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=""

A następnie użyj tej komendy (Dokładnie skopiuj i wklej. Błędy zignoruj.):

sudo update-grub ; sudo update-grub2
sudo apt-get remove plymouth

Po wykonaniu tej komendy wywaliło całego linuxa. Nawet w menu GRUB zniknęły wpisy z nim powiązane. Więc problem faktycznie, rozwiązany, ostatecznie… Chyba się przesiądę na SUSE albo Fedorę…