Ubuntu 14.04 autostart kodi i restart po wyłączeniu

Witam,
mam zainstalowane ubuntu 14.04 na którym mam dwóch użytkowników. Chciałbym dla jednego z nich uruchamiać przy starcie KODI i po każdym wyłączeniu aplikacji wznowić jej działanie.
Postępowałem zgodnie z tutorialami:

proszę o pomoc.

W ustawieniach autostartu w unity (startup applications w angielskiej wersji, nie wiem jak to przetłumaczyli) dodaj kodi i będzie się włączać przy każdym zalogowaniu danego użytkownika.

a co z ponownym uruchomieniem?

Ponownym uruchomieniem czego? Ty chcesz żeby Kodi się restartowało zamiast wyłączać? W kodi jest opcja restartowania.

Ja bym spróbował z odpalaniem Kodi zamiast Unity. Nie jestem niestety pewien, czy da się to jakoś sensownie poograniczać.

@anon741072
chodzi o ponowne uruchomienie kodi po zamknięciu. W skrypcie to się nazywa respawn chyba. W opcjach kodi nie umiem tego znaleźć.

@fletch
dla tego jednego usera? czy możesz jakoś to rozwinąć (gdzie szukać podpowiedzi)

Generalnie chodzi mi o sytuację gdzie po zalogowaniu na usera kodi będzie tylko kodi niezależnie co ten user zrobi, a po zalogowaniu na drugiego użytkownika będzie dostępne Unity

Kodi powinieneś móc uruchomić zamiast Unity, Gnoma, czy innej Plasmy. Tak jak pisałem wyżej, nie jestem pewien, czy da się jakoś wygodnie powymuszać konkretne środowiska dla konkretnych użytkowników w LightDM (jeśli w ogóle). Sam nigdy tego nie próbowałem.
Ja bym zwyczajnie próbował od tej strony.

dzięki za podrzucenie pomysłu. pobawię się tym w poniedziałek.

Hej. Wiem, że trochę nie na temat i w ogóle, ale nie lepiej by było postawić obok Ubuntu może LibreELEC lub OpenELEC? Obydwa oferują wsparcie dla wtyczek, masz większe community. Te systemy nie potrzebują zbyt sporej ilości miejsca… Ale mówię to tylko na marginesie. Jednak z doświadczenia wiem, że tworzenie kombajnów nie jest zbyt opłacalne dla nerwów.