Ubuntu 14.04 - Bezprzewodowa karta sieciowa USB

Niestety w moim lapku pada powoli wbudowane wi-fi i rozglądam się za kartą sieciową podpinaną na USB - orientujecie się może które karty działają bezproblemowo z Ubuntu w wersji 14.04, które są najlepiej wspierane? Szukam czegoś tańszego, ale jak będzie coś faktycznie solidnego to pewnie się skuszę, z góry dzięki.

A czemu po prostu nie wymienisz wbudowanej karty? W większości przypadków ogranicza się to do wykręcenia kilku śrubek a zyskasz antenę i prawdopodobnie lepsze osiągi niż na USB.

http://www.morele.net/karta-sieciowa-d-link-dwa-131-n-nano-adapter-150-mbps-281434/

Potrzebuję teraz czegoś na już (co mógłbym kupić w stacjonarnym sklepie w swojej mieścinie), ale docelowo faktycznie, zrobię tak jak mówisz :slight_smile: Mój laptop to Lenovo Y50-70, muszę się zorientować jakie są opcję w tym przypadku, czy przypadkiem nie muszę wymienić karty na tą samą nędzną, którą mam - niestety to największy minus tego laptopa, w zasadzie po miesiącu użytkowania już przerywało, a teraz po roku już jest tragedia. Nie chciałbym więc kupić też nowej karty i za miesiąc / rok mieć identyczny problem, co teraz :slight_smile:

Dzięki, a czy działa ona na zasadzie plug & play, czy trzeba się męczyć kompilacja sterowników? Przyznam się, że skusiłem się będąc w sklepie ze sprzętem, bez większego research-u, na adapter ASUS-a USB-AC51 Wireless-AC600, na pudełku jak byk jest napisane “Support OS: (…) / Linux”, natomiast samo wsparcie okazało się być wsparciem dla kernela w wersji bodaj 2.6…na Windowsie ów adapter działa rewelacyjnie, ale jednak Windows jest mi potrzebny do niczego więcej niż granie w sieci, natomiast Ubunciak służy do pracy, codziennego użytku, a tutaj uruchomienie tego sprzętu okazało się niemożliwe, przynajmniej w moim przypadku.

Mam coś takiego ubuntu manjaro Aplet Network Manager wykrywa po wpięciu . 

http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/

Realtek RTL8192SU i na UBUNTU powinno działać bez problemu ! TP-LINK ?

Zdecydowałem się ostatecznie na TP-LINK TL-WN722N, na Ubuntu 14.04 działa idealnie, tak jak pisał **adami **out-of-box po wpięciu. Dzięki wszystkim za pomoc!

Bardzo dobrze działa https://fritzbox.com.pl/pl/p/AVM-Fritz-WLAN-USB-Stick-N-v2-300-Mbits,-WPA2/59 na allegro jest po kilka zł