Ubuntu 14.04 lts - Czy na moim komputerze by dobrze chodziło?

http://releases.ubuntu.com/14.04/ubuntu-14.04-desktop-i386.iso

Już pobieram. Mam 43 %. Mam 5 partycji każda po ok. 30 GB. 2 zostawiam na Windowsa. Trzy dla ubuntu daje: /home 20 GB, / 10 GB, swap 4 GB. Może tak być?

Jak nie używasz Hibernacji nie rób tak dużego swapa. U siebie mam 250MB (megabajtów). Przy codziennym używaniu (system włączony po kilkadziesiąt godzin) swap używa do kilkudziesięciu MB. Systemową też mam u siebie 10GB i wystarcza. Dla Home też powinno być ok.

 

U siebie osobiście na multimedia, dokumenty i wszystko inne duże mam oddzielną sporą partycję, do home mam tylko porobione dowiązania symboliczne.

Nawet fajna ta twoja strona. Też kiedyś korzystałem z hostingu na cba.pl, ale myślę, że na ten temat lepiej na PW.

Czasem użwyam hibernacji, dlatego swap dam 2 GB tyle ile mam ramu.

Jak pisałem wcześniej / 10 GB, /home 20 GB. Przy instalacji Ubuntu będę musiał zmienić rozmiar partycji.

Niestety system będę instalował jutro, bo pobierałem doszło do 70 % i internet mi się tak zwolnił, że szkoda gadać. :slight_smile:

Pamiętaj, że hibernacja nie jest dostępna tak sobie (podobno nie zawsze działa i dlatego używasz jak sobie to sam włączysz). Normalnie Ubuntu korzysta ze Wstrzymywania (usypianie), a to nie korzysta ze swapa tylko z ramu.

No dobra to ile mam dać tego swap-u. 2 GB może być?

Wczoraj zainstalowałem Ubuntu. Środowisko Unity chodzi bardzo płynnie i bardzo mi się spodobało. Na początku mimo wybrania języka polskiego przy instalacji i tak system był częściowo po angielsku, ale jakoś sobie poradziłem. Na razie nie zamierzam instalować innego środowiska graficznego, bo jak pisałem wyżej Unity bardzo mi się spodobało. Tak więc pierwsze wrażenia bardzo dobre. :slight_smile: