Ubuntu 14.04 lts - Czy na moim komputerze by dobrze chodziło?

Witam, Chciałbym na swoim komputerze o następujących parametrach zainstalować Ubuntu 14.04 LTS:

AMD Athlon 64 x2 4200+ 2x2,2 GHz

2 GB ram ddr2

Asus M2A-MXAMD

AMD Radeon HD4670 512 MB

Dysk Hitachi 160GB.

Czy te Ubuntu by dobrze chodziło na moim komputerze?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam, :slight_smile:

jakubgross

Powiedzmy, że 2GB na Ubuntowe środowisko Unity to tak…dopiero do w miarę działania :wink: Ale nie będzie działało najgorzej, żeby mnie ktoś o demonizowanie nie posądził. KDE 4 jako środowisko lepiej radzi sobie na takich zasobach sprzętowych :wink: Powiem więcej - testowałem Ubuntu 12.04 na takim samym procesorze i identycznej ilości RAM - no…tryb Unity 2D musiał wchodzić w grę. Niemniej przyśpieszyli Unity od tego czasu, więc 12.04 nie jest obiektywny do oceny.

Ja mam Ubuntu 14.04 64bit i 6GB RAM. System świeżo po uruchomieniu pobiera 400MB RAM. Przy włączonym Audacious i Firefox 29 ze stronami: wp, onet, forum dobreprogramy, facebook, gmail i youtube z wtyczką pipelight, pobiera 1GB RAM. Więc nie chce mi się wierzyć, że Ubuntu będzie działać niewydajnie na 2GB RAM, tym bardziej, że prawdopodobnie zostanie zainstalowany system 32bit.

Unity według zaleceń, potrzebuje przynajmniej “1024 MiB RAM (system memory)”. Więc cudów się nie osiągnie. Przy 6GB RAM możesz mieć dużo pamięci cachowane i czujesz, że to po prostu działa dobrze (podobnie sam mam 4GB RAM w laptopie i też śmiga - w sumie jak każde nowoczesne środowisko).

 

 

Poza tym:

 

 

Więc parę swoich wymogów ma.

 

Sznurek: https://help.ubuntu.com/community/Installation/SystemRequirements

 

Także same Ubuntu będzie śmigać, tym bardziej, że pracują cały czas nad szybkością Unity - ale 2GB RAM to nadal bez rewelacji dla aplikacji. Mnie ostatnio sam Firefox zjadł 3.3GB RAM :slight_smile: Więc więcej RAM, niż autor fizycznie ma w ogóle pamięci :slight_smile: Także nie ma co w takim razie rzucać się na XYZ otwartych aplikacji i 40 aktywnych kart w Firefoksie :wink:

 

 

Autorze -  Ubuntu 14.04 będzie działać, ale jak chcesz zjechać z pamięci to Xubuntu świetnie się nada, bo do Lubuntu schodzić nie musisz :wink: A XFCE też można świetnie podpicować, dodać pasek z ikonami po lewej stronie itd.

U mnie bardzo ładnie działa Unity, sprzęt chyba podobny. Mam więcej ramu, ale chyba rzadko zapełniam 2GB.

Zrzutekranuz2014-05-06195257.th.png

Co do KDE, wcale nie było tak ślicznie, z niego przesiadłem się na Unity i jest lepiej. A najładniej z takich ładnych GUI na takim sprzęcie sprawuje się Pantheon, ale on jest standardowo chyba tylko w eOS.

No to ściągam i instaluje 14.04 LTS. :slight_smile:

Przy okazji, używam wersji 32bit.

No ja też instaluje 32 bit. 

A Windows 7 32 bit by też dobrze chodził? Bo korzystam z XP. 

Pójdzie, 12.04 miałem na podobnym sprzęcie z grafiką 256 MB i hulało całkiem przyzwoicie. Inna sprawa, że Unity jakoś nie przypadło mi do gustu. Od jakiegoś czasu LMDE Cinnamon i jestem zadowolony :wink:

Dobra dzięki. :slight_smile:

Jak nie zamierzasz ciąć się żyletką, to nie korzystaj z Unity na tym sprzęcie.

Dobra nie po to napisałem temat żebyście się kłucil.

Co do tematu miałem Win XP usuwam i instaluje 7. Jako drugi system Ubuntu 14.04.

Jakieś uwagi ??

Cześć,

 

Uwagi odnośnie czego? Informację jak będzie działać Ubuntu na twoim komputerze już otrzymałeś. W innym temacie uzyskałeś dot. działania systemu Windows 7 na twoim komputerze.

Więc czego jeszcze nie wiesz?

Ja mam 4GB RAM i kiedy miałem Ubuntu 13.10, to chodziło całkiem sprawnie. Teraz mam Debiana z KDE i mogę KDE polecić, wbrew temu jakie są opinie, nie jest takie ociężałe, wystarczy powyłączać wszystkie efekty graficznie i powinno śmigać. Karta graficzna to w moim wypadku zintegrowany Intel HD, jednak mogę sobie pozwolić na kilka efektów graficznych, nic mi nie zmula.

@rgabrysiak

Chodziło mi o to czy ktoś ma jakieś inne propozycje. :slight_smile:

Odnośnie systemu, środowiska graficznego?

No środowiska.

Testuj i sprawdzaj co będzie dla Ciebie najbardziej wygodne.

Pantheon w eOS. Świetne, śliczne środowisko graficzne o bardzo małych wymaganiach sprzętowych. Całkiem przyzwoicie pracuje nawet na Sempronie (jądro barton).

A jaką mam ściągnąć wersję Ubuntu? No chodzi mi o to: i386?, AMD 64? Chcę, aby Ubuntu było 32 bitowe.