Ubuntu 15.04 freezes on shutdown

Tak jak w temacie. Zainstalowałem Windowsa 8.1, od razu potem Ubuntu 15.04. Wszystko działa ok, z wyjątkiem Ubuntu, a konkretnie system zawiesza się podczas wyłączania. Próbowałem w grubie zmieniać “quiet splasha” na wiele innych opcji, dopisywałem różnego rodzaju różnego rodzaju polecenia, updatowalem, jednak nic nie pomogło.
Boot jest ustawiony na Legacy. Nie mam pomysłu co tu jeszcze zmienić, szukałem w internecie, niestety w moim przypadku nic nie pomogło. Chciałbym, aby system normalnie się restartował i zamykał, może macie jakieśpomysły??

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

A jak w konsoli wpisujesz:

sudo reboot żeby zresetować

sudo shutdown -h now żeby wyłączyć

to również jest problem?

taak, też już to przerabiałem, dochodzi do tego samego momentu tzn. pojawia sielogo ubuntu i się zawiesza

Spróbuj wersji 16.04. Jednak nowy kernel często poprawia kompatybilność ze sprzętem. 

a mogę jakoś wersję zupgradowac, czy wyłącznie reinstalacja wchodzi w gre?

może jednak jest jakiś inny sposób, aby rozwiązać ten problem?

Najpierw spróbuj uruchomić Ubuntu 16.04 LiveCD i sprawdź czy problem będzie występować. Może okaże się, że pod 16.04 jest ten sam problem.

Długo czekasz po daniu shutdown? Spróbuj poczekać ponad 90s.

tak zrobiłem, a konkretnie wgrałem wersję 16.04 restartuje się już OK, ale gdy chce go wyłączyć to też się restartuje. Znowu szukałem informacji na ten temat, jednak rady, które znalazłem o instalowaniu tool managera albo edytowania gruba niestety nie pomogły help