Ubuntu 16.04 LTS - uruchomienie chrome za pomocą ssh

Witam,
mam problem ze skryptem. Za pomocą programów startowych uruchamiam przeglądarkę Chrome a w zasadzie wtyczkę kiosk. Odbywa się to poleceniem /opt/google/chrome/google-chrome --profile-directory=Default --app-id=afhcomalholahplbjhnmahkoekoijban i działa. Niestety czasem włączy się szybciej niż wstanie interface sieciowy. Napisałem skrypcik do ponownego uruchomienia aplikacji:
#!/bin/bash
pkill chrome
/opt/google/chrome/google-chrome --profile-directory=Default --app-id=afhcomalholahplbjhnmahkoekoijban &> /dev/null &
jak uruchamiam go loklanie na maszynie to działa, po ssh nie chce. Proszę o pomoc, bo nie wiem czego szukać nawet.

Poradziłem sobie. Dodałem na początku skryptu export DISPLAY=:0 i działa teraz bez zarzutu.Według mnie można zamknąć / usunąć

Nie ma co usuwać. Oznacz swój post jako rozwiązanie i może się jeszcze komuś przyda.

1 polubienie

Wrzucasz to do jakiegoś autostartu danego środowiska graficznego czy używasz sysVinit lub systemd? Jeśli to drugie, ustaw target network. Dopóki target network się nie uruchomi, skrypt będzie czekał. Jeśli dhcp za długo rozdaje adres, to daj target multi-user.

Tak swoją drogą, nie myślałeś o gotywch kioskach, np. Porteusz uruchamiany z PXE?

Robię to za pomocą autostartu Ubuntu (w trybie desktop można wyklikać).
Myślałem o Porteus Kiosk, ale nie obsługuje on ekranu dotykowego i nie umiem uruchomić tej ramki.

Z dotykiem, to nie wiem jak tam Porteusz sobie radzi. Moje kioski mają jeszcze klawiaturę i myszkę :wink: