Ubuntu 17.04 - problemy z DNS?

Zainstalowałem sobie ostatnio testowo Ubuntu 17.04 i zastanawia mnie jedna rzecz - internet do laptopa mam podpięty przez ethernet, konfiguracja w laptopie jest ustawiona na auto - router sam pobiera dane od ISP i sam przydziela adresy do komputerów w sieci lokalnej. W losowym momencie strony przestają się otwierać - nie ma oczekiwania na odpowiedź serwera, po prostu adres strony, enter i od razu błąd. Żeby było śmiesznie, czasami niektóre strony się otwierają, a niektóre nie - Facebook przykładowo działa, ale Wykop już nie. W tym samym czasie WiFi na telefonie z tego samego routera działa, na innych wersjach systemu nie zanotowałem tego problemu. Mój wzrok skierował się na jakiś problem z DNS - po wpisaniu w gooogle “ubuntu 17 dns” widać że jest jakiś szereg problemów z DNS’ami począwszy od wersji 16.10 (nowy resolver)? Pomaga po prostu rozłączenie połączenia i ponowne połączenie. Ktoś wie o co tu chodzi?

Testowo zamień DNSy na te od openDNS.:

208.67.222.222
208.67.220.220

Restart NetworkManager:

sudo systemctl restart NetworkManager

Problem jest niezależny od serwerów DNS, jakich się używa. Ma to najwidoczniej związek z zastąpieniem tłumaczenia DNS przez systemd-resolved w Ubuntu 17.04. Coś im chyba nie pykło.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/systemd/+bug/1656830


Cytując klasyka:
W Canonical jak w lesie :joy:

W Archu/Manjaro NetworkManager tym zarządza a nie część systemd :stuck_out_tongue:

Ja tylko dodam, że im głębiej w las tym ciemniej :joy:

Zamiast kończyć wsparcie dla Unity powinni zakończyć wsparcie dla Ubuntu … :grin:

1 polubienie