Ubuntu 17.10 , ustawianie interfejsów sieciowych

Witam mam następujący problem , próbuje bawić się Ubuntu server i postawić na nim binda i dnsy. Znalazłem ciekawy poradnik tylko nie mogę rozgryźć tej części:

  1. Przegląd i konfiguracja sieci.
    Jedną z podstaw całej konfiguracji jest zewnętrzny adres IP, który pozwoli innym użytkownikom
    (z zewnątrz) na dostęp do usług naszego serwera.
    W moim przypadku eth0 posiada zewnętrzny adres IP tzw sticky IP (adres ip przyznawany dynamicznie przez DHCP, ale nie zmienny), eth1 wewnętrzny adres IP.

Edytujemy, dodajemy i konfigurujemy plik /etc/network/interfaces.

lo – localhost
eth0 – adres IP przypisywany automatycznie (DHCP od ISP),
eth1 – adres IP wewnętrzny serwera,
Jeżeli mamy stały zewnętrzny adres IP od ISP, dodajemy go w ten sam sposób jak adres do interfejsu eth1.

Przypisujemy adres IP do eth1 jak poniżej…
U mnie plik /etc/network/interfaces wygląda następująco

 # interfaces(5) file used by ifup(8) and ifdown(8)
auto lo inet dhcp
iface lo inet loopback

ifconfig zwraca mi takie wartości na obecną chwilę , mam u usługodawcy zewnętrzne ip przypisane do routera które przechodzi chyba przez dhcp i na routerze porty przekierowane i mogę wejść z zewnetrznego ip , jaki również mam dostęp z poza wewnętrznej sieci

V0dwW2O

Tylko teraz , nie wiem jak to ustawić według tego poradnika , moje próby kończą się na tym , że połączenie znika a edycja nic nie pomaga pewnie robię coś źle.

Co chcesz zrobić wg tego poradnika, bo nie napisałeś. Statyczne IP?

Tak statyczne ip , tak jak jest napisane że jeden iterfejs to zewnetrzne drugi żeby był statyczny.

Testowane:

Bind DNS 9.7.x,
Debian 6.0.x, (6.0.6)
Ubuntu 10.4 lub wyższy (pochodne Ubuntu).
Konfiguracja:

eth0 – zewnętrzne IP,
eth1 – wewnętrzne IP (192.168.0.100),
domena: internal:
domena.plns1.domena.pl (zewnętrzne IP), ns2.domena.pl (wewnętrzne IP),
domena: external:
domena.plns1.domena.pl (zewnętrzne IP), serwery ns.buddyns.com (drugi DNS),
Konfiguracja stref serwera jest zgodna z:

RFC 1912 section 2.3,
RFC 1912 section 2.4,
RFC 2181 section 10.3,
RFC 2182 section 5.

https://pl.terminal28.com/1-ip-bind-dns-buddyns-instalacja-i-konfiguracja-debian-ubuntu

Chcę to zrobic według tego poradnika , tylko ta kwestia z interfaces mnie rozwala
czy może po prostu jako wewnetrzny podaje ten z konsoli a w zewnętrzny ten mój zewnętrzny który dostaje po sprawdzeniu , i wtedy by to zadziałało czyli 192.168.1.100 i jako zewnętrzny ten mój , i wystarczy w routerze przekierowanie tego 192.168.1.100