Ubuntu 7.04 WIFI RT2400 problem

Zainstalowałem Ubuntu 7.04 i system nie wykrywa mojej karty sieciowej . próbowałem instalować ndiswrappera , lecz wyskakuje ERROR 2.

Próbowałem wielu rzeczy i wszystko na nic , mecze sie już z tym cały dzien. Może ma ktoś odrazu paczki do instalacji sterowników do RT2400 bo słyszałem ze takie są lub zna jakis inny sposób . :frowning:

sudo modprobe rt2400

Później klik na ikonke w trayu “manual network configuration” i tam ustawiasz swoją sieć.

A nie musze instalować sterowników?

nie

spróbuje, za chwile wracam i napisze czy sie udało

Złączono Posta : 01.05.2007 (Wto) 19:30

Niestety sie nie udało :frowning: , nic sie nie pokazało , może robie cos źle , lub jakies inne propozycje

Ubuntu jest upośledzone jeśli chodzi o ralinki, ale tak się składa, że ja też mam kartę z rodziny Rt2400 a dokladnie Rt2460 i nawet udalo mi się ją skonfigurować graficznie na Jelonku w przeciwieństwie do 6.10, na którym net mi się sypał.

Skoro u mnie net działa to i u Ciebie powinien. Na trayu powinieneś mieć ikonkę z takimi dwoma komputerkami, czyli network manager.

  1. Klikasz na to lewym klawiszem myszy i z menu wybierasz manual configuration ;

  2. Zaznaczasz połączenie bezprzewodowe i klikasz na preferences (właściwości);

  3. Odznaczasz enable (tryb roamingu), zaznaczasz czy masz stałe IP czy przydzielane przez DHCP i zatwierdzasz;

  4. Przechodzisz do zakładki DNS i tam podajesz swoje DNS lub na przykład takie:

    194.204.159.1

    194.204.152.34

Przechdzisz do zakładki Ogólne (pierwsza zakładka) i klikasz na kwadraciku obok wireless (płączenie bezprzewodowe) tak żeby pojawił się haczyk, jeśli przy innych połączeniach są haczyki, odchacz je !!