Ubuntu 7.04 - wrażenia

Udało mi się uruchomić Live CD i zostałem bardo mile zaskoczony. Nareszcie jakoś to wygląda :slight_smile: Bardzo mi się podoba to Control Center. Pierwszy raz Linux mnie zaciekawił i zacząłem śledzić jego rozwój i myślę że zainstaluje go jak tylko wyjdzie :slight_smile:

Chciałem to już uczynić ale niestety instalator zatrzymuje mi się na 24%…

A jakie są Wasze wrażenia z Ubuntu 7 ? Czy komuś udało się go zainstalować ?

pzdr!

To jest Alpha3, nie ma co instalować, poczekaj na finalkę. Co do zmian to oczywiście pozytywnie, szkoda tylko, że nie ma Beryla albo compiza out of the box.

Aha oto daty wydań kolejnych wersji testowych, oraz finalnej wraz z opisem etapów: https://wiki.ubuntu.com/FeistyReleaseSc … 8Feisty%29

Ja na Feist Fawn siedzę już od dobre czasu ( Herd1) , ja jednak aktualizowałem system, bo jest to prawda że instalator sprawia spore kłopoty zwłaszcza dla początkujących.

System działa bardzo dobrze i stabilnie i trzeba to podkreślić ze szybciej z porównaniu z Edgy. Codziennie jest spora masa aktualizacji, czasami sa małe problemy, jak chociaż po wczorajszej aktualizacji gnome-panel był problem z dodawaniem, apletów. Odradzam użytkownika początkującym i tym którzy chcą mieć stabilny system operacyjny ( czytaj bez awaryjny).

Gnome Control Center na Początku średnio przypadł mi do gustu, ciężko było się przestawić, ale z czasem obsługuje się go bardzo dobrze. Chociaż jest to pomysł zapożyczony wprost z SUSE albo SLAB Menu,

A jak to wygląda:

200702050840411600x1200lt5.th.png

A moim zdaniem Ubuntu, idzie coraz bardziej w stronę Windows’a. Dla jednych dobrze, dla innych nie za bardzo :stuck_out_tongue:

A czy oni (M$-janie) nie opatentowali czasem wyglądu własnego? Bo mi aż rzuca po oczach ten them!

złudzenie. to tylko odpowiedni styl + ikonki…

To nie jest domyślny wygląd Ubuntu, a moja własna modyfikacja przy zastosowaniu odpowiedniego motywu GTK, Ikon oraz Emerald.

Nowemu systemowi od MS Windows mogę przyznać to ze ma ładny wygląd.

Ale dalej standardowo nie obsługuje mojego Realteka 2400. Trzeba sie troche nameczyć zeby radiówka dzialala a i to nie zawsze sie uda. Dlaczego tylko Mandriva (od 2006) standardowo obsluguje te karte ech

Nie chodzi mi o sam wygląd.

O funkcjonalność itp.

Zwłasza Ubuntu kieruję się w stronę Windowsa.

No trochę tak, jest bardzo łatwe, ale dla mnie to nie jest wada, ja jestem leniwy i fajnie jak wszystko działa ;] No i nie zapominajmy, że Ubuntu zawsze będzie otwarte i darmowe, jeszcze długo nie będzie mieć takich wymagać, nie będzie w nim DRM i innych technologii ograniczającej użytkowników no i jest o wiele stabilniejsze itp. itd. Jak dla mnie to nadal jest czystej krwi GNU/Linux, tylko skierowany do jak najszerszej grupy odbiorców - tu jest podobieństwo do Windowsa. Na razie nie jest źle. można używać, szczególnie leniwi się ucieszą z Ubuntu ;] A jak przestanie komuś pasować to zawsze można się przesiąść, w końcu mamy wybór!

:o Chyba system jest po to, by używać go bezproblemowo, mieć jak najmniej zmartwień. Ahh… zapomniałem, niektórzy uwielbiają siedzieć po kilka godzin dziennie naprawiając, dostosowując go do własnych potrzeb :stuck_out_tongue: Nie przesadzajcie, Linuks powinien się rozwijać i jak najbardziej ułatwiać korzystanie z komputera. Mówiąc więcej, nawet Ubuntu w chwili obecnej jest trudniejsze w obsłudze dla przeciętnego usera niż Windows. Sam siedzę na Ubuntu i uważam że jest lepszym systemem od XP, ale na pewno nie prostszym.

Bardzo dobrze że pingwinek się rozwija i daje możliwość wyboru - równie dobrze mogę zainstalować program kilkoma kliknięciami poprzez DODAJ/USUŃ lub samemu kompilkować, mogę zmieniać hasła użytkowników poprzez terminal lub Administracja > Grupy i użytkownicy :slight_smile:

Znam to skądś? Na jakimś śmiesznym jpg to kiedyś widziałem :smiley:

Gill: skoro nie możemy sprawić żeby był niezawodny zróbmy chociaż żeby ładnie wyglądał :wink:

mati384 dokładnie się z Tobą zgadzam. jeżeli komuś nie pasuję “prostota i niezawodność” nic nie stoi na przeszkodzie zainstalować bardziej wymagającą dystrybucje.

Nie rozumiem do końca? O co chodzi, przecież każdą czynności można wykonać spod Terminala a ze rozwija się GTK to nic tylko się cieszyć.

http://kni.ae.krakow.pl/~azrael/techblo … na-ubuntu/

http://www.linspire.com/linspire_letter … .php?id=40

:stuck_out_tongue: