Ubuntu 7.10 brak podłączenia do sieci bezprzewodowej

Witam serdecznie,

Mam taki problem. Posiadam router NetGear Wireless-G i skonfigurowałem sobie go na laptopie pod systemem Windows Vista oraz na Playstation 3 i wszystko działa doskonale bez kabelka…

Natomiast dzisiaj chciałem się podłaczyć z tego własnie laptopa ale na Ubuntu 7.10 do mojej sieci i … nie daję rady.

Mam zabezpieczenia WPA2-PSK, hasełko wpisywałem poprawnie… ale dalej nic. Wówczas sprobowałem taki inny linuxik mianowicie BackTrack i on POŁĄCZYŁ się z siecią… Generalnie jedną tylko różnicę zauważylem miedzy ubu a Backiem… w opcjach BackTracka mogłem (a raczej musiałem) zaznaczyć cos takiego jak ASCII. Gdy zaznaczałem to ASCII to się lączyłem gdy odznaczałem już się nie łaczylem…

Zatem jak w ubuntu znaleść to całe ASCII bo standartowy kreator połączenia no nic takiego nie pokazuje…??

Mam nadzieję że opisałem sprawę dosyć logicznie i w miarę zrozumiale… zatem Pomocy! !!

Ja bym to tak zrobił:

http://www.debianhelp.co.uk/network.htm

Od razu mówię, że nie jest to userfriendly sposób… jest friendly dla osób, którym się wygodnie operuje terminalem.

niestety nie dziala… probowalem to co dales a i jeszcze taki artikulik z Ubuntu Forums. Nic nie pomogło. Miejmy nadzieję że wersja 8.04 rozwiąże moj problem bo narazie po kablu na ubu siedzę.

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 20:50 został dopisany post przez 1_error

Wiem, że to trochę źle wymyślone aby tak pisać posta pod postem… jednak zdecydowałem się bo doszukałem się w końcu rozwiązania mojego problemu…

Rozwiazanie