Ubuntu 7.10 internet skonfigurowany nie działa?


(Virek1987) #1

Witam zacznę od tego że zawsze czy to zainstalowane czy live to Ubuntu nie miałem problemu z internetem. Nie mam większego pojęcia o linuksie ale postanowiłem odpalić wersję 7.10 ubuntu. Uzupełniłem pola IP maski DNS i cała resztę i nic internet nie działa. Na starszych wersjach nie miałem problemu. Seciówka jest zainstalowana raczej poprawnie. Nie jestem pewien czy został wybrany interfejs eth0 bo w 7.10 nie widziałem tego pola wyboru.


(Haspet) #2

Miałem to samo...

A rozwiązałem to ponownym uruchomieniem komputera :stuck_out_tongue:

Fakt Faktem, że np. w mojej Fedorce jak skonfigurowałem odrazu sieciowke to internet działał prawie odrazu, w 7.10 Ubuntu musiałem jeszcze zrestartować komputer. Po to aby sieciówka właczyła się przy starcie.


(Virek1987) #3

hmmm czyli musze zainstalowac i dopiero sie pobawic bo teraz dzialalem w livecd. A wiesz moze jak w tej wersji ustawić interfejs eth0?


(Haspet) #4

Gdzies w administracji albo ustawieniach masz coś takiego jak "sieć" albo "Network Settings" uruchom to. Następnie pojawi ci sie programik Network Settings i w głównym masz coś takiego jak Wired Connection "zaptaszkuj" ( bez skojarzeń) to połączenie. Następnie kliknij na nie i Propeties i powinieneś zobaczyć ze jest to eth0, następnie skonfiguruj to tak jak działa ci sieć, czy to statyczne ip czy przydzialane przez DHCP.


(Viking 3537) #5

Nic sie nie zmieniło.

Wszystko jest w /etc/network/interfaces.

Po zmianie tego pliku nie musisz resetować komputera tylko wydać komendę: sudo /etc/init.d/networking restart

Domyślnie po instalacji eth0 pobiera ustawienia z serwera DHCP.

W w/w pliku możesz podać własne ustawienia jeżeli musisz,np ja mam tak:

W menu też jest pozycja,odpowiedzialna za takie zmiany.


(Virek1987) #6

Ok dzięki :slight_smile: biore się do roboty :slight_smile: