Ubuntu 8.04 64-bit - pytania dotyczące: Flash, Skype

witam

użytkuje system ubuntu od jakiegoś roku i trochę się go nauczyłem.

Chciałem sobie zainstalować wersję 8.04 64 b , i chcę się zapytać o ewentualne problemy związane z użytkowaniem tego środowiska ,kiedyś na początku mojej linuxowej kariery poniosłem klęskę

  1. flash - wiem ,że nie ma wersji 64b

(czytałem namiętnie,że wystarczy zainstalować wersje non free i jest ok , czy tak? )

  1. skype -jak to jest z tym skype -wiem ,że się da

3.wolf et czy może coś być nie tak z używaniem tej gry?

4.co jeszcze może być nie heyah :slight_smile:

Poradźcie jeszcze jak możecie najaktualniejsza wersję (ewentualnie remix ) a ja idę kupić płyty na ten system :slight_smile:

a jeszcze czy da się odczuć jakieś przyspieszenie ? :slight_smile:

pozdrawiam

Ja polecam jedynie taki sposób: instalujesz przeglądarkę w wersji 32-bitowej i do jej pluginów dołączasz flasha. Nie polecam

nspluginwrapper.

Da się. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Pobierasz 32-bitową wersję Skype’a, instalujesz w systemie, dociągając przy tym 32-bitowe lib’y. Skype zacznie korzystać z tych 32-b bibliotek i poprawnie się uruchomi.

  2. Pobierasz Skype’a w wersji tar.gz, która zawiera już wszystkie wymagane biblioteki. Nie musisz nic instalować.

Co polecam? Prostszy jest sposób nr 2, ale ja korzystam z 1.

To cudo chyba przez wine się odpala? Jeśli tak, to nie będzie problemu (wine i tak działa w trybie 32-b).

Przy skrajnym obciążeniu systemu możesz zobaczyć minimalną różnicę, ale przy zwykłym użytkowaniu, szczerze wątpię.