Ubuntu 8.04 PL ( Hoża Hawajka?) i komenda "noapic"

Kupiłem Experta i był na nim Ubuntu 8.04 PL jakaś “Hoża Hawajka”. Nie wiem co to znaczy, ale tak był podpisany obraz *.ISO :slight_smile:

Wypaliłem na CD w nero, ponownie uruchomiłem kompa, wszedłem w BIOS, itd. Kiedy się pokazał ekran powitalny z Ubuntu, wybrałem “Uruchom Ubuntu, bez wprowadzania zmian”. Po chwili pokazały się napisy na czarnym tle na górze ekranu :

Zresetowałem komputer(nic innego nie dało się zrobić), i włączyłem od nowa Ubuntu. Ale tym razem dopisałem komendę “noapic” i się włączył ku mojemu zdziwieniu :slight_smile:

Dodam jeszcze ze próbowałem włączyć go przez Virtual PC i się włączył bez problemu, tylko coś z obrazem dziwnego się działo. Podaje Screena :

a9d64224eaf0a345.jpg

I w czym problem, skoro uruchamia się z opcją noapic? Chodzi Ci o to jak uruchomić pod VIrtualPC? Bo nie widzę w twoim poście żadnego pytania/prośby.

Dlaczego mi takie coś wyskakuje, u kumpli wszystko jest ok. a u mnie nie!

Próbowałem też z Ubuntu 7.04 PL i 7.10 PL i to samo, mam jeszcze problem z instalacją Ubuntu, niedługo napisze o tym :slight_smile:

Na virtual pc nie działa ubuntu. Na tym

1d8978f7058cf98fm.jpg

ekranie naciskasz F6 i w polu tekstowym dopisujesz na końcu

-- noapic

Jeśli nie pomoże, spróbuj zaktualizować bios.

No ale ja juz przeciez o tym pisałem, wystarczylo przeczytac wszystko co napisalem…