Ubuntu 8.04 - Problem z kadu i Wine doors

Witam.

Problemy są raczej błahe jednak nie mam zielonego pojęcia jak je rozwiązać.

  1. Kiedyś w Kadu były przyciski z możliwością wybrania poziomu zaawansowania ustawień, teraz tego nie mogę znaleźć :confused: Ktoś mógłby mnie oświecić?

  2. Konfigurowałem Wine doors. Wszystko było fajnie, aż do momentu gdy poprosił o wpisanie Nazwiska i firmy (o ile dobrze pamiętam). W tedy złapał zwisa i od tej pory gdy włączam Wine Doors wywala mi komunikat “Network Connection not prsent. Wine-doors cannot detected a network connection”. Czy to może być związane z tym, że do łączenia z internetem używam modemu zamiast RJ-45?

Jeszcze raz przepraszam za tak głupie ptania, ale serio nie mam pojęcia jak to rozwiązać xD

ad1) nie wiem, nie używam kadu

ad2) usuń katalog wine doors ze swojego katalogu domowego, system od nowa założy katalog z podstawową konfiguracją

nie mogę go usunąć, dostęp zablokowany :confused:

sudo rm -r .wine-doors

ok, problem z internetem rozwiązany. Teraz czy ktoś ma pomysły na temat kadu?

Aha, jeszcze jedno pytanko, gdzie dodać nowe ikonki?

W kadu wersji 0.5.x było to w konfiguracji chyba na dole.

A może w wersji 0.6.x nie ma już tego?

w jaki sposób masz zablokowany dostęp do katalogu w swoim katalogu domowym? Chyba nie pracujesz na koncie roota?

problem z wine rozwiązany, okazało się, że połączenie z internetem jest (testowane na world of warcraft), tylko w little fighter 2 IP wyglądało tak: 127.12.34.56.

nie, nie pracuję na koncie roota tylko na koncie zwykłego użytkownika.

Mam ten sam problem z Wine doors. Usunełem .Wine doors z folderu domowego i nie dało skonfigurować wszystkiego od nowa. Pisze brak połączenia. Co xZeuSx zrobiłeś, że wszystko Ci śmiga?

W wersji 0.6 nie ma już tego podziału :slight_smile:

Pozdrawiam!

Zobacz na kilku grach, które wykorzystują połączenie internetowe. Jeśli będą działać i będzie można się połączyć z serwerem to jest ok, jak nie to przeinstaluj wine.

Urban terror ma połączenie z netem. Wine doors nie.

Pokombinuje.

skoro można grać przez neta no to w czym problem? Jak na razie jedyną grą która mi ie chodziła było lf2, WoW oraz War Rock normalnie śmigały :wink: