Ubuntu 8.04- problem z kernel 'em, konsola busybox

witam

po przerzucie na ubuntu 8.04 z 7.10 mam problem z rozruchem pc

a mianowicie pojawia mi się splash-screen,wszystko jest ok, pasek przesuwa się z prawej na lewąna prawą w kólko,

aż w pewnym momencie splashscreen gaśnie i pojawia się konsola Easybox. Nie wiem szczerze mówiąc co mam tam wpisać, by komp miałby dalej sie uruchamiać.

kiedyś mialem taki problem i wystarczyło wpisać continue albo exit.

Teraz wpisuję reboot i aby włączyć komp muszę podczas włączania wcisnąć ESC by wybrać inną wersje Kernel’a. Wtedy jest ok.

Dodam że mam kiepską konfigurację komputera [grafika Gforce2mx100/200] wina sterowników? sprzętu?

wybaczcie mój zielony język, orientuje się co i jak dziala ale nie łapie się jeszcze w linuksowej terminologii. Pozdro i proszę o pomoc :slight_smile:

pojawia sie:

BusyBox v1.1.3 (Debian 1:1.1.3-5ubuntu12) Built-in shell (ash)

Enter ‘help’ for a list of built-in commands.

(initramfs)

"

No więc…

Możesz opisać, co konsola wypisuję na ekran?

easybox ver 11.1 type “help” for commands…

mniej wiecej cos takiego :wink:

W dniu 27.05.2008 , o godzinie 21:29 został dopisany post przez cubix

wie ktoś o co chodzi?

To jest już z zainstalowanym systemem czy LiveCD?

Próbowałeś polecenia :

startx

system oczywiscie jest zainstalowany, komenda startx nie działa

kursor poprzedza:

(inframe)

a spróbuj uruchomić gdm’a??

komenda

gdm

nie działa ;/

generalnie problem tkwi w tym, ze działa tylko starsza wersja kernel’a, *.14 wszystkie powyższe nie chcą sie uruchomić [btw. i tak nie wiem co to jest :)] konsola to busybox albo easybox. Mialem starszą wersje ubuntu zupgrade’owaną, wiec po prostu przy uruchamianiu wybieralem starszą wersje teraz zainstalowalem ubuntu zamówione, i nie moge uruchomic kompa ;/

prosze o pomoc bo zupelnie nie wiem co to moze byc… grafika?

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 16:23 został dopisany post przez cubix

pojawia sie:

BusyBox v1.1.3 (Debian 1:1.1.3-5ubuntu12) Built-in shell (ash)

Enter ‘help’ for a list of built-in commands.

(initramfs)

"

Nie wiem dokładnie w którym momencie Ci się to pojawia ale możliwe że nie może załadować sterowników do kontrolera dysku / systemu plików i w initramfs wrzucony jest mały shell (busybox) który się uruchamia jak zostanie napotkany błąd.

Stawiam że to wina konfiguracji jądra przez developerów ubuntu. Spróbuj tylko zabootować jakieś distro z nowym jajem (2.6.25)

Np. Arch. pobierz installkę FTP, bootujesz i dochodzisz tylko do momentu aż się pojawi bash. Jak się pojawi bash to znaczy że wina jądra Ubuntowego.

Jak włączy Ci się GRUB zaznacz ubuntu i nacisnij “E” aby edytować opcje uruchamianie UBUNTU. Dodaj prze quiet splash – (czy jakos tak to było xD) “all_generic_ide” (bez " ") Miałem to samo na 7.10 i GOOGLE pomogło :smiley: