Ubuntu 8.04, zmiana ilości pulpitów w Compiz Fusion

Witam serdecznie,

ostatnio doszukałem się sposobu jak to mogę z mojej niezwykle bezużytecznej karty Ati Radeon xpress 1100 wyciagnać efekty compiz fusiona… no i wszystko działało pieknie do czasu aż chciałem kosteczkę. Mianowicie normalnie przed compizem mialem 2 pulpity i gdy zainstalowany zostal compiz i zaznaczylem kostke to wiadomo było że raczej otrzymam efekt “deski” niż kosteczki… No i postanowiłem dodać dwa pulpity ale niestety nie moglem nigdzie znaleść tego w ustawieniach compiza… Nastepnie wyłączyłem efekty i zwiekszyłem ilosc pulpitow z 2 do 4 w ustawieniach standartowych. Sądziłem że to pomoże to sie przelogowałem znowu na compiza a tam niespodzianka… dalej tylko dwa pulpity i dalej efekt “deski”… stad moje pytanie… jak zrobic aby byla kosteczka a nie deseczka…???

Pozatym w Viscie jest cos takiego że jak mamy pasek startu i np najeżdzamy na jakies okienka ktore są na tym pasku to robi sie nam podglad, jak takie coś zrobic za pomoca compiza…???

No i ostatnia rzecz pewnie juz 100 razy przetwarzana ale nic nie pomagaja tamte porady… Mam KDE i mam Gnome… ten drugi jest moim stalym środowiskiem a kde chciałbym sie pozbyć ale zostawiając wszystkie programy ktore dostałem instalując KDE jak to zrobic?? yo Dzieki za jakieś rady.

W ccsm:

http://www.flickr.com/photos/matiit/2524287099/

http://www.flickr.com/photos/matiit/2525107768/

Przynajmniej u mnie (mam wersje z svn więc może być troszeczkę inaczej), ale tak już jest od dawna to raczej nie zmienili tego i powinno być tak samo.

niestety… ja tego nie mam…

Tzn nie masz tego całego panelu czy tych poszczególnych ustawień?

mowie o tej akurat opcji… hmm być może jest to podyktowane tym że tylko niektore efekty działają…

zreszta sam zobacz, mam troche malo tych efektow np pulpitu…

e18b1050a3b95f5em.png

Powinno być w General Options → Desktop Size.

poszukaj w apcie: plugins-unsupported i extra do compiza.

W Ubuntu 8.04 paczki do Compiza [Fusion]:

compiz

compiz-core

compiz-plugins

compiz-fusion-plugins-main

compiz-fusion-plugins-extra

compizconfig-backend-gconf

Jeżeli będziesz miał te wszystkie to powinieneś mieć dużo więcej opcji w compizconfig-setting-manager

w chwile po tym jak sobie zrobilem tego screena to do managera posunałem i zrobilem update o main i extra plugins… i się pojawiło… natomiast teraz sprawdze czy mam te wszystkie paczuszki installniete… yo a na pozostale pytania?? odp?

Pozostałe czyli chodzi o kde?

Bo problem z podglądem i kostką rozwiązany tak?

Co do kde… instalowałeś kde czy kubuntu-desktop

matiit

odpowiem ci tak:

co do kde to raczej desktop ale pewny nie jestem… ale pewny jestem że robiłem sudo apt-get remove kubuntu-desktop gdy chciałem usunać i nic… bo dalej w wyborze sesji mam kde jako opcję.

Natomiast co do kostki to gdy robie to co pisał:

i wchodze w to to nie moge zmienić ilosci pulpitow bo jest tylko 1 mozliwy… nie wiem czemu… Tak wiec to jest jeszcze nie rozwiazane…

Ustaw od góry:

4

1

4

Tak jak na moim screenie

HMM…

ustawilem:

4

1

1 (tutaj nie mialem innego wyjscia bo po prostu jest to niemożliwe)

a efekt jest taki:

95d0ad6518fd1febm.png

Pozostaje tylko pytanie dlaczego ta trzecia wartosc sie nie da zmienić, ale nie mniej rozwiązuje to niemniej moje pytanie dotyczące kostki… teraz tylko z tym KDE…

Z tym KDE zobacz tutaj:

http://www.forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=42781

problem w tym że nawet sam temat nie rozwiazuje sytuacji tam jakiegoś użytkownika ktorego sytuacja jest podobna do mojej. Pozatym to od tego tematu zacząłem szukanie…

Chodzi Ci tylko o wywalenie tej możliwości wyboru?

czy chcesz mieć wielki porządeczek i wywalić to po Bożemu?

raczej jednak ta druga opcja ale też pierwszą nie pogardzę…

A tamte polecenia nie działają? hmm…

Jest jeszcze taka opcja, którą sam kiedyś wykorzystałem, jak mi się inne pomysły wyczerpały.

Wchodzisz Synatpic, wybierasz dział Środowisko KDE i wywalasz wszystko jak leci. Nic się nie powinno stać, ja mam Gnome i jedyny pakiet z tych działów, który mam zainstalowany to guidance-backedns, więc go możesz zostawić.

Wtedy odinstalujesz samo środowisko i wszystkie programy z KDE, więc jak np. używasz kadu to albo go nie odznaczaj albo będziesz musiał zainstalować od nowa.

Jeśli wystarczy Ci wywalenie możliwości (brzydki sposób :slight_smile: )

to:

ls /usr/share/xsessions

Powinno być coś o kde. To to usuwasz komendą

sudo rm /usr/share/xsessions/ten_plik

no i dobra rozwiazane :slight_smile: Danke panowie