Ubuntu 8.10-instalacja Liveboxa przez kabel ethernet

Witam.jestem posiadaczem Windowsa Xp i chciałbym sie przesiąść na Ubuntu 8.10.

mam mianowicie kilka pytan.wszystko ładnie sie zainstalowało ale jak połączyc sie z internetem:) posiadam Liveboxa a chodzi mi o połączenie przez kabel ethernet,nie mam neta poprostu i niewiem jak ustawic wszystko zeby net chodzil

i wogole nie kumam o co chodzi z tymi wszystkimi komendami :evil:

czy jakos idzie zainstalowac procek i karte czy to wszystko samo sie instaluje :roll:

i moze macie jakies wskazówki co do użytkowania tego systemu. jak sie instaluje wszystko(gierki programy)

jak coś jeszcze mi sie przypomni to napisze:)pozdro

Cóż. Skoro masz skonfigurowany net pod Windowsem i korzystasz ze zwykłej karty sieciowej a nie wifi to powinno smigać od razu. przeceż konfiguracja routera powinna być poprzez stronę w przeglądarce internetowej.

Co do Liveboxa, to dla mnie to śmieć, którego ominąłem szerokim łukiem.

Jeśli masz problemy z tym czymś, to polecam zajrzeć na www.forum.ubuntu.pl Tam na pewno już ktoś miał ten problem i go rozwiązał, a jeśli nie, to ktoś na pewno Ci tam pomoże.

Ale najpierw zapoznaj się z regulaminem tamtego forum - jest dość “oryginalny”

Instalacja procesora? No po tym jak to przeczytałem to prawie z butów wyskoczyłem. Karty też nie zainstalujesz (a właściwie to jaką ty chciałbyś kartę instalować?). Jeśli chodzi ci o kartę graficzną, to sterowniki do niej (bo instalujesz sterowniki nie kartę :wink: ) powinieneś znaleźć w repozytorium.

Wszystko instalujesz w Ubuntu poprzez Synaptica/Adepta lub inne ustrojstwo :smiley:

Gierki? Te linuxowe spoko - są w repo. Windowsowe - instalujesz przez Wine (ale pamiętaj, że nie wszystkie działają na linuxie)