Ubuntu 8.10 - Jakie sterowniki do karty NVIDIA GeForce MX400

Jakie sterowniki zainstalować do Nvidi Ge Force MX/MX 400. Po zainstalowaniu najnowszego Ubuntu okazało się że nie mogę włączyć efektów wizualnych. Włączyłem Dodaj/Usuń wpisałem nvidia i znalazłem jakieś 3 wersje sterowników zainstalowałem te które miały w opisie nazwę mojej karty graficznej, uruchomiłem ponownie komputer i tu dalej nic. Czy ktoś ma tą kartę graficzną i udało mu się zainstalować sterowniki ? Może trzeba coś doinstalować ?

PS. Ten wbudowany menadżer sterowników ich nie widzi.

Trzeba sterowniki legacy zainstalować…

I musi być dobry wpis w xorg.conf ale taka dystrybucja jak ubuntu powinna o to zadbać…

Próbuj skryptem EnvyNG - ja tak robiłem i wszystko ładnie się zainstalowało.

http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

Czy ten sposób na 100% zadziała z tą kartą ?? Bo wróciłem z powrotem do 8.04 i nie wiem czy opłaca się znowu instalować 8.10 a z reszto zaryzykuje :wink:

Ej ten skrypt jest tylko do 8.04 czy 8.10 zadziała poprawnie ??

Niestety ten sposób nie działa #-o Może znacie jakieś inne sterowniki ? Ja znalazłem

NVIDIA-Linux-x86-71.86.07-pkg1.run

ale żeby je zainstalować trzeba zamknąć X albo X-Serwer ale niewiem jak to zrobić. Googlowałem ale żaden sposób z googli nie działał :? Czekam na pomoc ![-o<

Spróbuj

sudo /etc/rc.d/gdm stop

poza tym pamiętaj że do instalacji binarnych sterowników będziesz potrzebował zainstalowanego meta pakietu build-essential oraz nagłówki aktualnie używanego jądra linux-headers. W celu sprawdzenia jakie masz jądro wstukaj “uname -a”

sudo /etc/init.d/gdm stop - wyłaczenie x 

sudo /etc/init.d/gdm start - wyłaczenie x

mozesz normalnie zainstalowac envy i bedzie działac

Niestety te również nie działają :frowning: Wytłumaczcie mi dokładnie jak mam zainstalować te z envy może coś zle robie ?? Bo te sterowniki z envy podczas włącznia systemu pisze

(nvidia 96.43.05) [fail]

czy coś podobnego. Pomocy :!:

nie wiem co masz w tym komputerze, ale ja na deskopie mam dokładnie tą samą kartę i sterownik z repo działa bez najmniejszego problemu. Uruchom

sudo synaptic

i wyszukaj nvidia legacy i zainstaluj.

Niestety nie znalazł żadnego pakietu nvidia legacy tylko 2 pakiety envyng i envyng-qt w których opisie występowało słowo nvidia i legacy

zainstaluj nvidia-71-kernel-source