Ubuntu 8.10 "Pakiet xmms nie ma kandydata do instalacji"

Witam, mój problem polega na tym że nie moge zainstalować xmms, wchodzę w terminal i klepie “Sudo apt-get install xmms” ale wywala mi coś takiego:

"Czytanie list pakietów… Gotowe

Budowanie drzewa zależności

Odczyt informacji o stanie… Gotowe

Pakiet xmms nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.

Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny

pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.

E: Pakiet xmms nie ma kandydata do instalacji"

A więc ściągnełem sobie xmms z jakiejś tam stronki i mam taki plik “xmms-1.2.10.tar.gz” ale nie mam zielonego pojęcia co dalej :frowning: .Powiem jeszcze że z linuxem mam do czynienia nie całe 3 dni, posiadam Ubuntu 8.10. Prosze momóżcie mi, ja wiem że to jest napewno proste jak drut, ale widocznie nie dla mnie.

Wpisz sudo apt-get install audacious

ok zainstalowało się, działa. Dziękuje ci ślicznie :slight_smile: ale mam jeszcze jedno pytanko czy to jest to samo co xmms ?? i jeżeli jesteś w stanie to wytłumacz mi dlaczego po wpisaniu “sudo apt-get install xmms” wyskakiwał taki komunikat jak w/w. jeszcze raz dziękuje.

Xmms nie jest już rozwijany więc wywalili go z repozytoriów. A to jest audacious… Nie jest to to samo.

rozumiem, jeszcze raz dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.

I programistom dzięki, bo audacious jest dużo lepszy i dla odmiany działa w nim np equalizer, w xmms działanie equalizera było po prostu śmieszne (podobnie jak w starszych wersjach amaroka, w nowszych w ogóle go nie ma), poza tym domyślnie zainstalowany Crystalizer i Extra Stereo, małe a cieszy.

Witam!

Też korzystam z audacious na bardzo starym sprzęcie. Różnica jest m.in taka, że audacious zżera więcej RAM-u (chociaż i tak mało w porównaniu z SOnatą czy Listenem), ale jest nieco bardziej wypasiony (vide equalizer). Jeśli z jakichś względów chcesz instalować xmms, napisz, mam gdzieś zapisane mamiary na odpowiednie repozytorium.