Ubuntu 8.10 PL(live cd) prosi o... hasło i login

Witam nagrałem sobie, ubuntu 8.10 PL na pendrive, poprzez dysk live cd / Create USB Startup Disk Setup.

Uruchamiam, kompa, z włożonym pendrive’m, ubuntu ładnie się bootuje, wybieram wypróbowanie ubuntu, poczym widzę ekran logowania, nie znam ani loginu, ani hasła. Próbowałem root i admin i nic z tego. Proszę o niezwłoczną pomoc.

login: ubuntu

hasło: brak lub ubuntu

Nic z tego, a może da się pominąć logowanie?

Szczerze to nawet nie powinno się wyświetlić :confused:

Wiem o tym, ale naprawdę zależy mi aby dostać się do ubuntu.

bez sensu . kliknij enter i po sprawie

Dodane 31.08.2009 (Pn) 12:36

nic nie wpisuj w login i nawet nie zapyta o hasło !

A, nie wie ktoś może jak dostać się do terminalu. Może polecenie: sudo su by coś dało.

Jak miałem uruchomiony live cd Ubuntu i dałem wyloguj to zapytuje o login i hasło ale nie jest on potrzebny wystarczy zostawić puste miejsce i zalogować

Zrobiłem tak jak mówisz i… ,Uwierzytelnienie nie powiodło się’’

alt+ctrl+ f1 i sudo startx

strasznie dziwne - korzystam z Ubuntu od wersji 6.04 i nigdy nie było kłopotu

Proponuję utworzyć sobie pendrive z ububtu 9.04 lub jak wolisz 8.10 korzystając z unetbootin

http://unetbootin.sourceforge.net/ jeżeli jesteś teraz pod windą to pobierz wersję dla windows i działaj - wszystko zrobi sam.

To ubuntu zaczyna mnie powoli wnerwiać. Kiedyś próbowałem je nagrać na pendrive’a poprzez live cd, dopiero za 6 razem się udało i wszystko super chodziło, niestety byłem z pewnych przyczyn zmuszony do sformatowania pędraka na którym było zainstalowane to ubuntu. Dzisiaj ponownie chciałem je zainstalować tym samym sposobem, ,udało’’ się (czyli że się zbootował) za 3 razem, ale trafiłem na ten problem z logowaniem.

Wypróbowałem też DSL, bootuje się ale nie uruchamia do końca. ehhh, doradźcie co robić.

Unetbootin nie ma żadnych problemów z tworzeniem Pendrive live więc nie czekaj i działaj. Jedyne co musisz zrobić to Format pendrive do fat32 i uruchomić unetbootin wybrac z listy ubuntu i po prawej jaką wersję i klikasz OK. Program sam szybko pobierze obraz i zainstaluje go na twoim gwizdku,

Dodane 31.08.2009 (Pn) 12:58

Jest jeszcze jedna fajna metoda jeżeli będziesz używał tego pena tylko na swoim kompie. Możesz przeprowadzić instalację normalną na pendrive pamiętając żeby na koniec konfiguracji instalacyjnej zaznaczyć pena jako miejsce instalacji grub. I masz swój system który masz ze sobą i zapisują sie w nim wszystkie zmiany. Nie polecam jedynie instalowania sterowników nvidia lub ati jeżeli planujesz uruchamiać pena na kompie “u kolegi”.

A jest w stanie utworzyć plik casper-rw ?

{ciach by Kaka’} gg bo na forum to trwa za długo

{ciach by Kaka’}

Dodane 31.08.2009 (Pn) 13:29

Dziękuję wszystkim, temat zamknięty.