Ubuntu 8.10 po instalacji kodeków Internet przestał chodzić

po wpisaniu sudo NetworkManager konsola przyjmuje polecenie-ale nigdzie nie widać żadnych zmian i net nie działa :frowning: Z tego co widzę, to network manager cały czas gubi maskę podsieci i jest włączony w procesach, jednak nie widać jego ikony na pasku. Jak zainstaluję Mnta, ta sytuacja będzie znowu- czy wszystko będzie OK?

Nie korzystasz przypadkiem z dhcp?

sudo dhclient eth0

Pozdrawiam!

roobal, z tego co wiem, to z DHCP nie korzystam, chodź sprawdzę to polecenie, ale w network configuration i wszędzie biorę opcję ręcznego nastawiania IP itd, widzę, że coś cienko, nikt mi konkretnej rady nie daje, ale rozumiem, trudny problem, bardzo rzadko spotykany, poczekam jeszcze trochę, ale planuję na niedziele instalację Minta :wink:

EDIT: Polecenie wyżej nie działa, próbowałem usuwać wszystkie adresy, restart kompa i od nowa wpisywać, jednak nic to nie dało, ciągle to samo…brak neta :frowning:

To nie chodzi o to, że nikt Ci dobrej rady nie daje tylko o to, że problem Twój jest bardzo specyficzny i podejrzewam na 90% jakieś zamieszanie w systemie (wskazówka na dole). Praktycznie bez względu jakiego linuxa zainstalujesz - jeżeli masz internet typu Lan, adresy wpisywane z ręki, a karta jest widoczna w systemie (załadowany jest moduł)

to seria poleceń…

ifconfig eth0 192.168.100.100

ifconfig etho netmask 255.255.255.0

route add default gw 192.168.0.1

echo "nameserver 192.168.0.1" > /etc/resolv.conf

ifconfig eth0 up

musi zadziałać i nie ma opcji, żeby internet nie chodził. Oczywiście w powyższym przykładzie użyłem interfejsu eth0 (należy wpisać swój), oraz adresów IP z głowy. A już w ubuntu to w ogóle - taka masa sterowników i narzędzi że sprawa jest do wyczajenia w 5 minut - tylko trzeba przed kompem siedzieć :stuck_out_tongue: bo zdalnie bez neta się nie da :slight_smile: Zauważyłem, że masz płytę na chipsecie Nvidia, oraz kartę graficzną tej samej firmy. Być może powstał jakiś błąd podczas instalacji sterowników, powodujący że karta sieciowa (nvidia network adapter) posiada błędny sterownik lub w ogóle go nie posiada (nie jest załadowany). W Twoim dmesg nie znalazłem wpisu “eth0 link is up 100Mbit/s full duplex” (lub podobnego), który świadczy o tym, że karta funkcjonuje poprawnie. Edit dodaj do gruba na końcu linii opcję noapic i sprawdź - płyta z chipsetem MCP61 ma problemy pod linuxem związane z zarządzaniem energią. edytujesz /boot/grub/menu.lst i tam gdzie masz przy swoim kernelu

root=UUID=cośtam-cośtam ro quiet splash

na końcu dopisujesz noapic po czym restart kompa

a czy to konieczne? Bo szczerze, wszystkie ki omendy wykonuję, ale tej z Grubem wolę nie, bo już kiedyś popsułem sobie przez coś takiego syska, naprawdę konieczne?

Komendy wyżej, zaraz dam odpis, czy działa.

EDIT: NIestety nie działa :frowning: POzminiałem swoje adresy, tylko IP trza było wpisać, i niestety nie działa, próbowałem wyłączyć stery, wyłączyłem i później, po resecie, system skraszowany, nie odpala, są jakieś linijki, ładuje się, pisze OK, OK, OK, i później coś ładuje i miga tylko taka kreska i cały czas miga i się nie chce załadować :frowning: :frowning: :frowning: Ale to nic, nie szkodzi :wink: Zainstaluję Minta, i niestety, odpuszcze sobie stery i compiza, bo ten nie ruszy bez sterów. o chyba że macie jeszcze jakieś pomysły, bo mi zależy mocno na compizie.

EDIT: Chłopaki, a może zrobimy tak, że zainstalujemy od nowa Ubuntu i od początku, będziecie pisali polecenia, ak mam zrobić, żeby działały: stery, kodeki, skype, compiz za jednym razem, i jeszcze java, flashe i inne, ale to już chyba nie będzie przeszkadzało.