Ubuntu 9.04 - nie działające wstrzymanie

Posiadam laptopa ASUS M51T. Na ubuntu 9.04 nie działa mi wstrzymania. Gdy nacisnę wstrzymaj, laptop myśli i myśli i nic się nie dzieje (w lewym górnym rogu miga kreseczka). Proszę o pomoc co mam zrobić aby działało wstrzymanie. Obok ubuntu mam windowsa viste, w niej wstrzymanie działa bez problemu. Po zainstalowanie kpowersave cały czas jest tak samo. Mam jeszcze jeden problem gdyż bateria trzyma mi 1h10minut na oszczędnym trybie, gdzie na windowsie vista trzyma mi nawet 2h20minut na zrównoważonym trybie.

u mnie na 9.04 tez nie działało tzn. laptop zaspał a po przebudzeniu migał ekran i restart był konieczny. Jak na razie nie udało mi się zmusić swojego Asusa do pracy na baterii(od razu zwis)! Powiem Ci tylko że Asus tak samo jak dawniej Ati ma nas, użytkowników Linuksa daleko gdzieś…

sterowniki z z system/administracja/sterowniki masz zainstalowane?

tak sterowniki wszystkie są zainstalowane…

To nie jest wina sprzętu,tylko gnome.Ja mam laptopa HP i u mnie nie działało uśpienie jak również miałem różne problemy z compizem,odtwarzaniem filmów(po włączeniu filmu od razu zwiecha) .Jak zainstalowałem Kubuntu to wszystkie problemy znikły,wszystko działa jak należy,łącznie z wstrzymaniem.

Laptop-mode, acpi uswsup zainstalowane? Do niektórych modeli laptopów są również specjalne paczki do obsługi różnych rzeczy, np. klawiszy specjalnych itp.

Pozdrawiam!

chyba nie. Jak to mam zainstalować?? Jestem początkującym użytkownikiem linuxa. W dodaj/usuń tego nie ma.

Spróbuj:

sudo apt-get install laptop-mode acpi uswsusp

Pozdrawiam!

mam problem:

mateusz@mateusz-laptop:~$ sudo apt-get install laptop-mode acpi uswsusp

[sudo] password for mateusz:

Czytanie list pakietów… Gotowe

Budowanie drzewa zależności

Odczyt informacji o stanie… Gotowe

E: Nie udało się odnaleźć pakietu laptop-mode

mateusz@mateusz-laptop:~$

acpi uswsusp mam zainstalowane (zainstalowałem przez komendę: sudo apt-get install acpi uswsusp)

wstrzymanie dalej nie działa…

laptop-mode-tools

Tak się nazywa ten pakiet (przynajmniej u mnie). Polecam czasami, gdy nie możesz znaleźć jakiegoś pakiet to poszukaj w Synaptic-u lub za pomocą:

apt-cache search

Pokaż jeszcze wynik:

cat /etc/group

Pozdrawiam!

mateusz@mateusz-laptop:~$ cat /etc/group

root:x:0:

daemon:x:1:

bin:x:2:

sys:x:3:

adm:x:4:mateusz

tty:x:5:

disk:x:6:

lp:x:7:

mail:x:8:

news:x:9:

uucp:x:10:

man:x:12:

proxy:x:13:

kmem:x:15:

dialout:x:20:mateusz

fax:x:21:

voice:x:22:

cdrom:x:24:mateusz

floppy:x:25:

tape:x:26:

sudo:x:27:

audio:x:29:pulse

dip:x:30:

www-data:x:33:

backup:x:34:

operator:x:37:

list:x:38:

irc:x:39:

src:x:40:

gnats:x:41:

shadow:x:42:

utmp:x:43:

video:x:44:

sasl:x:45:

plugdev:x:46:mateusz

staff:x:50:

games:x:60:

users:x:100:

nogroup:x:65534:

libuuid:x:101:

syslog:x:102:

klog:x:103:

fuse:x:104:

ssl-cert:x:105:

lpadmin:x:106:mateusz

crontab:x:107:

mlocate:x:108:

ssh:x:109:

avahi-autoipd:x:110:

gdm:x:111:

netdev:x:112:

saned:x:113:

pulse:x:114:

pulse-access:x:115:

pulse-rt:x:116:

messagebus:x:117:

polkituser:x:118:

avahi:x:119:

haldaemon:x:120:

admin:x:121:mateusz

mateusz:x:1000:

sambashare:x:122:mateusz

clamav:x:123:

winbindd_priv:x:124:

PS: zainstalowałem laptop-mode-tools, a wstrzymanie dalej nie działa. :frowning:

pomoże ktoś?

Dodane 26.07.2009 (N) 12:37

zainstalowałem jeszcze powertop ale wstrzymania dalej nie ma. Bateria też za długo nie trzyma bo 1 godzinę, gdzie na windows vista x86 gdzie wszystko mam na maksa ustawione trzyma mi 2 godziny.