Ubuntu 9.04-wolne ładowanie stron www

Witam, na Ubuntu 9.04 strony www ładują się o wiele wolniej niż na Windows XP (odpowiednio Firefox 3.0 i Firefox 3.5). Open dns nie pomaga. Internet z neostrady. Czy ktoś z Was zna jakieś rozwiązanie?

Nie od dziś wiadomo, że FF na linucha trochę suksi. Zainstaluj FF 3.5: http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2009/07/05/firefox-35-w-ubuntu-904-skrypt-dla-niecierpliwych/

albo

zainstaluj z repo np Operkę i zobacz jak u niej sprawa stoi z ładowaniem stron.

Firefox 3.0, to nie to samo, co Firefox 3.5. Wersja 3.5 działa znacznie szybciej(w moim odczuciu).

Są też plotki, że Firefox windowsowy, uruchamiany przez WINE, działa szybciej niż wersja natywna. W ostateczności możesz to sprawdzić, choć co to za radość korzystania z przeglądarki?

Możesz wyłączyć jeszcze IPv6. W polu adresu wpisz about:config , w polu filtr wpisz network.dns.disableIPv6 i zmień na true dwukrotnie klikając. Dodaj jeszcze IPv6 do czarnej listy:

sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist

i dopisz na końcu:

blacklist ipv6

Zapisz, restart kompa i różnica powinna być zauważalna, przynajmniej u mnie jest :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ok, dzięki. Roobal - o tym nie pomyślałem, zaraz wypróbuję.

Dodane 17.08.2009 (Pn) 12:40

No dobra, po zastosowaniu rad roobala i phanyxa ładuje się już to wszystko znacznie lepiej. Jednak w dalszym ciągu odczuwam znaczną różnicę na XP. Czy to jest normalne? Dodam, że przetestowałem w międzyczasie Chrome 3.0 i Operę 10 - problem się powtarza. Co jeszcze może spowalniać ładowanie stron www w Ubuntu 9.04?

Podejrzewam, że prawdopodobnie sami twórcy nie znają przyczyn. Używałem ubuntu w wersjach od 7.04 do 9.04 i wczytywanie stron zawsze było wolniejsze niż w windowsie, a czasami niemiłosiernie obciążało procesor, nawet do 100%. A w jeszcze starszych wersjach niż 9.04 (nie pamiętam dokładnie których) to płynne odtwarzanie filmików na youtubie wymagało superkomputerów NASA, bo nawet Athlon 3200 serwował szybki pokaz slajdów.

Tutaj macie jaskrawe przykłady “szybkości”: rozwijanie kategorii produktów (np. przy Producent klikamy na więcej - http://www.skapiec.pl/cat/2-aparaty-cyfrowe.html

Kolejny przykład (chodzi o przewijanie kółkiem myszy) - http://lubosz.de/Firefox3PerformanceBug/.