[Ubuntu 9.04 x64] Firefox 3.5 + Adobe Flash Player nie dział

Witam,

mam problem z Adobe Flash Player na Ubuntu 9.04 PL x64 bit , a dokładniej Firefox 3.5.

Pobrałem już tą specjalną wersję Flash Playera dla Linuxa 64bit no i próbowałem wielu sposobów. Od wczoraj wertuję Google i nic. :frowning: Na forum Ubuntu nic, zero pomocy. :frowning: A więc liczę na pomoc z waszej strony.

No więc sposoby jakie próbowałem:

  • Instalacja przez Synaptic’a.

  • Usuwanie/reinstal przez Synaptic’a.

  • Wrzucanie do folderu /home/mlody/.mozilla/plugins

  • Wrzucanie do folderu z firefoxem /firefox/plugins

  • Wrzucanie do /usr/lib/firefox/plugins

  • Wrzucanie do /usr/lib64/firefox/plugins

Nic z tego niestety. Teraz doczytałem, że bez wtyczki Shockwave Player nie będzie działać Flash Player. Więc właśnie pobrałem Shockwave i instaluje poprzez Wine.

http://get.adobe.com/flashplayer/thanky … inux_(.deb

file /usr/bin/firefox

stat /usr/bin/firefox

file /usr/bin/firefox-3.5

stat /usr/bin/firefox-3.5

Prześlij wynik powyższego.

Jeszcze przeciągnij plik skrótu Firefoksa na pulpit, po czym otwórz go. Interesuje mnie wartość do końca linii po wyrażeniu:

Exec=

Możesz też otworzyć właściwości skrótu i podać nam polecenie(zawartość pola o tej nazwie).

Wykonaj też file i stat na plikach, które kopiujesz do wspomnianych przez Ciebie katalogów.

Wtedy wyskakuje błąd: Nieodpowiednia architektura "i386"

@nintyfan:

Już to robię, dam edita.

@edit:

@edit2:

Firefox został pobrany z mozilla.com (wersją 3.5 PL dla Linuxa), rozpakowany i wrzucony w Home/Mlody/Dokumenty - stamtąd go odpalam.

Dodane 18.07.2009 (So) 22:47

Proszę o pomoc :frowning:

Dodane 18.07.2009 (So) 22:57

Problem został rozwiązany.

Odpowiedź jest na forum Ubuntu, nie wiem czy mogę podać link. Ale jakby ktoś miał ten sam problem to pisać PW, podam link.

Na stronie mozilli standardowo są dostępne tylko 32-bitowe binarki, stąd ten cały problem.

Jak najbardziej możesz, a nawet powinieneś :slight_smile:

Tak więc odpowiedź na ten problem jest tutaj: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=51601

Zamiast pobierać z macromedia pobieramy wersję x64 z adobe.com . Pliku flashplayer.xpt w Flash Player 10 nie ma więc odpuszczamy tą linijkę:

sudo cp flashplayer.xpt /usr/lib/mozilla/plugins/

Z resztą w tych komendach:

cd Desktop

cd install_flash_player_9_linux

sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/mozilla/plugins/

sudo cp flashplayer.xpt /usr/lib/mozilla/plugins/ 

nspluginwrapper -i /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so

Może wywalić błąd większość poleceń, ale ignorować to i jechać dalej. :slight_smile: Po prostu jest to stary poradnik i wymaga aktualizacji.

UWAGA! Jeśli mamy cd Desktop to proponuje nie wpisywać w terminalu tylko prawym na pulpicie i Otwórz w terminalu**. Piszę dlatego, że mi komenda **** cd Desktop **** nie działała.**

Właśnie napisałem poradnik na forum Ubuntu, poprawiłem stary. Dostałem informację, że w ciągu 5 minut pojawi się temat. Więc jak tylko się pojawi dam link do poprawionej wersji.

nie działa cd Desktop bo działa cd Pulpit (;

w Ubu po prostu nazwali ten folder w rodzimych językach.

I skucha, ponieważ nspluginwrapper jest używany dla wtyczek 32-bitowych, a nie 64 (przynajmniej z tego co się orientuję i z tego co sam testowałem).

Ale napisałem:

Po prostu podałem rozwiązanie problemu, co zrobiłem, że błąd został rozwiązany. ;] Ważne, że sposób działa. :stuck_out_tongue: