Ubuntu 9.10 PL LiveCD - brak reakcji

Wypaliłem sobie na CD obraz Ubuntu 9.10 Karmelkowy Koliberek. Odpalam kompa, ładnie, pięknie, wybór trybu. No to wybieram instalację. Ikonka Ubuntu podświetla się, aż w końcu przestaje, komp nie reaguje… Nic się nie dzieje. Podczas trybu uruchamiania bez modyfikacji na dysku to samo. O co tu może chodzić?

harry127 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Być może coś z kartą graficzną, na jakiej uruchamiasz to Ubuntu? Masz możliwość sprawdzenia jakiejś innej dystrybucji na tym samym komputerze?

Tak, swego czasu zamówiłem płyty z Ubuntu 8.10 (ShipIt). Działa przy uruchamianiu testowym.

Karta graficzna: NVidia GeForce FX 5200.

U mnie dzieje się to samo i znalazłem na to sposób.Podczas startu płyty, gdy jest wybór co chcesz zrobić wciśnij jeśli dobrze w tej chwili pamiętam F4 i wybierz-Uruchom w trybie bezpiecznym.Teraz już powinna płyta ruszyć.

Wybrałem tryb, potem instalację… To samo. W pewnym momencie płyta przestaje być czytana (kontrolka na napędzie się nie świeci), dioda “pracy” komputera także gaśnie…

Coś mnie tknęło i po zresetowaniu wybrałem sprawdzenie płyty pod kątem błędów odczytu. Wynik: “Error found in 2 files”. No nic, trzeba będzie na nowo ściągać obraz i wypalać…