Ubuntu 9.10 po zainstalowaniu sterowników system sie wysypał

mam takie pytanie: zainstalowałem sobie system Ubuntu 9.10 jest to mój pierwszy linuks w życiu ale jakoś mi poszło i fajny już mi się wydawał ten system do momentu jak nie zainstalowałem sterowników do grafiki ATI… po instalacji system zażyczył sobie restart co też uczyniłem i po chwili wysypał się obraz znaczy się zaczeły migać paski i nie szło nic zrobić więc wygasiłem kompa z przycisku po ponownym uruchomieniu pojawia sie napis ubuntu i dalej nic ciemno i głucho i tu pytanie do znawców co mam z tym fantem zrobić ??

Ogólnie ta wersja Ubuntu się wysypuje właśnie po instalacji sterowników. Szczególnie po instalacji sterowników NVIDII czy ATI i jest to norma w tej wersji. Spróbuj Ubuntu 9.04.

http://linuxnews.pl/ubuntu-9-04-9-10-up … przeprawa/

Tak poza tym to system źle działał na otwartych sterownikach do karty graficznej, że potrzebna była instalacja sterowników zamkniętych? Zainstaluj otwarte sterowniki, w tym celu uruchom system w trybie recovery, drugi z listy wyboru i zaloguj się i wykonaj:

sudo apt-get install xserver-xorg-video-radeonhd

gdyby tamte nie działały to:

sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati

Pozdrawiam!

nie działał źle ale zaczołem grzebać w ustawieniach bo chciałem sprawdzić jak wyswietlić właśćwości i parametry kompa no i natrafiłem na to nieszczęsne okno o sterownikach zamkniętych a z doswiadczenia z windowsem wiem ze lepiej jest mieć oryginał a nie jakiś zastępczy sterownik no i sie pokusiłem o instalke no i sie wysypało… moja wina :frowning:

edit… nie uruchomiłem tymi komendami tego postanowiłem nie kombinować i zrobiłem format partycji z ubuntu i zassam wersje 9.04 PL i jutro spróbuje znowu…

dzieki za pomoc