Ubuntu a obsługa iPhona


(Puszovsky) #1

Witam, planuje migracje z Windowsa 7 na Linuxa Ubuntu, czy istnieje może jakikolwiek godny zamiennik iTunes do obsługi iPhona? Czy jestem skazany na vmware? 


(Kamil Kocurek) #2

Wine  :-o


(dragonn) #3

Wine? Nie ma szans, nie ma ono dostępu bezpośrednio do sprzętu. O zamiennikach nie wiem nic to się nie wypowiem.


(Kamil Kocurek) #4

Ma?


(dragonn) #5

http://wiki.winehq.org/USB jest to całkiem świeżę i jak widać wymaga ręcznego patchowania, nie gwarantuję w żadnym stopniu sprawnego działania tego.


(enedil) #6

http://www.libimobiledevice.org/

Lub VirtualBox.


(Kamil Kocurek) #7

Wg mnie zawsze lepiej spróbować odpalić program od apfla na wine, a dopiero jak nie zadziała to tak, jak mówi enedil. :slight_smile:


(dragonn) #8

Nie, znacznie lepiej skorzysta z natywnych programów i radzę poczytać do czego ta USB obsługa została napisana “These patches are only meant for USB dongles; they will not help with other types of USB devices”, jestem na 99,9% pewny że to nie zadziała.


(Frankfurterium) #9

iTunes na Wine działa tragicznie, jeżeli w ogóle zadziała. Nawet wtedy robi za bardzo ograniczony player muzyki zakupionej w apple’owym sklepie. Do synchronizacji samej muzyki można użyć co popularniejszych playerów linuksowych (Rhythmbox, Banshee, Amarok), do wymiany innych treści chmury albo cudów pokroju Dukto. Generalnie współpraca iOS-a i Linuksa łatwa ani przyjemna nie jest. 


(ra-v) #10

Najprościej to mieć wirtualną maszynę. Same zdjęcia, muzykę czy filmy można zgrać przez gołego Linuxa, ale z całej reszty nie ma sensu korzystać.