Ubuntu arm na tablecie trak tpad 10121


(Gangsterekzg) #1

Chciałbym zainstalować na tym tablecie tpad 10121 Ubuntu 12.04 ARM na karcie SD żeby nie ruszać Androida, i jak nie chce Ubuntu to wyciągam SD i tyle. Tu znalazłem instrukcje https://wiki.ubuntu.com/ARM/OmapDesktopInstall mogę robić tak jak tu, wszystko się zgada i będzie działało? procesor tego t-pada to Cortex A8


(Marcinch7) #2

To nie będzie działać :slight_smile:

Zwyczajnie nie ma prawa. Obrazy do których linka wysłałeś są przystosowane pod SoC Texas Instruments i nawet jeżeli udałoby Ci się to zabootować (bez integracji w bootloader/obraz jądra tzw. "boot.img") to o ile interfejs tekstowy ruszy (ale się nie wyświetli bo w jądrze nie masz framebuffer console, lol) to X'y zwyczajnie nie mają prawa ruszyć. Daj sobie z tym spokój o ile nie jesteś bardzo obryty w systemach wbudowanych.


(Gangsterekzg) #3

A szkoda czyli po prostu nie da się aby Ubuntu ruszyło, bo niby ten Android 4.0 fajny ale na smartphona nie ma jeszcze takich możliwości.


(adao1003) #4

za pomoce tego można odpalić ubuntu https://play.google.com/store/apps/deta ... mRyb2lkIl0.


(dragonn) #5

adao1003 da się, ale to jest uruchomienie systemu w systemie, do tego pulpit jest renderowany poprzez vnc, nie mam mowy o akceleracji 3d, a ogólna wydajność tego rozwiązania pozostawia wiele do życzenia i nie daje to pełny możliwość ubuntu, jak że korzysta nadal z jądra Androida.


(adao1003) #6

Jest jeszcze to: https://code.google.com/p/linux-on-android/ ale nie wiem jak to zainstalowac. I to http://mojdroid.pl/3353/backtrack-5-arm ... a-androida ale to też przez VLC ale korzysta chyba ze wlasnego kernela


(Marcinch7) #7

Nie korzysta z własnego kernela, lol...