Ubuntu Budgie 17.04 "Oprogramowanie" Problem

Witam , zainstalowałem sobie dystrybucję Ubuntu Budgie 17.04 i wszystko jest ok oprócz sklepu “oprogramowanie” gdy chce zainstalować pakied .DEB to przenosi mnie do tego sklepu klikam zainstaluj i nic się nie dzieje , można jakoś zresetować lub jakoś przeinstalować ten sklep żeby mógł normalnie instalować ? używam pakietu instalatora Gdebi ale jednak ten sklep nie daje mi spokoju proszę o pomoc :slight_smile:

To ja mogę polecić Ci, polecić w terminalu ( konsoli )

sudo apt install synaptic

i olej ten jakiś wynalazek co nazywasz sklepem :wink:

1 polubienie

A próbowałeś dpkg -i pakiet.deb apt install -f
synaptic służy do zarządzania pakietami i ich instalacji z repozytorium (nakładka na APT), a nie do instalacji pakietów .deb (jako plików na dysku).

Mam Gdebi , ale chciałym żeby ten sklepik też działał , bo tak to mam wrażenie że coś jest nie tak i nie daje mi to spokoju

Mam gdebi od instalowania Debowych pakietów, chodzi mi o naprawę tego sklepu żeby wszystko chodziło

@GioWDS No wybacz ale APT do czego służy chyba do instalacji paczek .deb a te co ma na dysku to do tego służy Gdebi no chyba że mówimy o dwóch różnych paczkach .deb i w tym ( sklepie są inne paczki )

to co Ci poleciałem działa lepiej jak ten sklep i to własnie służy do instalacji własnie tego czego nie może ten sklep ( bo coś jest tam zwalone) i jest to też taka nakładka na APT.

Tyle ode mnie za moich czasów nie było takich wynalazków.

No to Gdebi też jest skuteczne , synaptic wiem co to jest no cóż chyba trzeba będzie zainstalować , wkurza mnie to trochę bo na ubuntu jest opisane tylko tam jest software center a tu tylko software gnome :smiley:

Wszędzie jest już wyłącznie gnome-software.

próbowałem odinstalować software gnome i zainstalować jeszcze raz ale nie działa instalowanie deb , trudno , wszystkie programy które sa w tym sklepie da się instalować , jakoś to przeżyje :smiley: