Ubuntu + czcionka z windowsa

Witam

Mam problemik z ubuntu a mianowicie strasznie nie podoba mi się czcionka standardowa.

Mimo ogromnego sentymentu do linuxa i trochę braku zaufania do linuxa czcionka która znajduje się w windowsie jest dla mnie idealna, może przez to że pracuje w niej już ponad 10 lat.

Czy ktoś ma identyczną czcionkę aby można ją było dograć do linuxa ubuntu w środowisku graficznym KDE bądz Xface (nie wiem jak pisze się to drugie)

Oczywiście bez kompilacji jądra bo na to jeszcze jestem za głupi

Albo polećcie mi jakąś inną dystrybucje z tak piąkną czcionką jak w windowsie na którym niema problemów z instalacją neo oraz z sieciami wifi

Pozdrawiam

Bez przesady, do instalacji czcionki nie jest potrzebna kompilacja jądra ;] Tak w ogóle jądro nie zajmuje się czcionkami :stuck_out_tongue:

Pod Ubuntu to będzie:

sudo apt-get install msttcorefonts
  • jeszcze Verdanę musisz ściągnąć z jakiejś stronki/z Windowsa jak masz i wrzucić tu:

    /usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts

(katalog zostanie utworzony jak zainstalujesz te poprzednie czcionki) A to czcionka która napisane jest logo Ubuntu, może ci się spodoba ;]

sudo apt-get install ttf-ubuntu-title

jeżeli masz konquerora to:

otwierasz go następnie - katalog domowy - ustawiasz włączony w widoku panel nawigacyjny i wybieramy sieć - witryny sieciowe i upiększenia dla kde (jeżeli nie masz kde to wpisz w przeglądarce adres http://www.kde-look.org/ ), znajdujemy po lewej stronie fonts (znajdziecie tam wszystkie czcionki świata, najlepsze są Fun Fonts :wink:

Polecam nauczyć się obsługi linuxa (można w nim zmieniać wszystko).