Ubuntu - czy można stworzyć startową płytę z własną kopią?

Witam bardzo serdecznie. Zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż czy można nagrać na płytę Ubuntu, ale zainstalowanego już, razem z wgranymi aktualizacjami, dodatkowymi programami i wprowadzonymi zmianami w systemie itp. I jakbym nagrał na płytę, to mógłbym z tej płyty uruchomić swoją kopię Ubuntu. Czyli wiecie, byłyby już zainstalowane te programy co miałem, aktualizacje i wszystko inne.

Czy można tak uczynić? Jeśli tak to bardzo bym prosił o dość dokładne wyjaśnienie jak tego dokonać. Bo wiem, że można robić kopie zapasowe w Ubuntu, ale mi chodzi o wykonanie płyty startowej z moją kopią systemu.

Dodane mniej niż minutę temu

Dziękuję, później poczytam. Jeśli ktoś zna jakąś inną metodę, inny program, to można podawać, wszystkie sposoby mile widziane :).

Edit godz. 19:26:

O, usunąłeś swoją odpowiedź, dlaczego, błędna była?

Ubuntu samo w sobie jest czymś, co opisałeś. To nic innego jak podrasowany Debian z aktualizacjami i własnym doborem aplikacji.

Sam możesz “instalację” modyfikować przy pomocy np. ustrojstwa z http://www.reconstructor.org

Tutorial ten podałem. Posta wywaliłem bo zauważyłem że link do strony projektu podany w tutorialu był nieaktualny i nie chciałem robić zamieszania. @Frankfurterium podał stronę tego projektu, tylko że tam przy rejestracji coś pisze o 5 dolcach - czytając na szybkości wywnioskowałem że to jest miesięczna opłata za korzystanie z ich oprogramowania.

Dziękuję :smiley: