Ubuntu - czy poprawnie usuwam skompilowane jądro?

Witam serdecznie. Jeśli dograłem nowe jądro do Linuksa, to jak je potem poprawnie usunąć. Ale nie chodzi mi o te linux-headers-wersja, gdzie są one w Synapticu. Tylko mam na myśli skompilowane jądro, to w formacie tar.bz2 pobrane ze strony kernel.org

Nie ma go w synapticu, polecenie make uninstall w skompilowanym folderze jądra nie działa. W jaki sposób mogę je usunąć.

Ja robię tak: wchodzę do /usr/src, usuwam skompilowany katalog jądra. Potem wchodzę do /boot i usuwam wszystkie pliki które mają w nazwie wersje tego jądra. Następnie wydaję w terminalu polecenie update-grub i widzę, że na liście grub już nie ma tego jądra. Czyli jakby w porządku, jednak czy takie usuwanie jest poprawne, czy rzeczywiście tak łatwo wystarczy usunąć jądro, które kompiluje się dość długo no i w ogóle?

Czy czasem usuwanie w Ubuntu-Tweak nie jest łatwiejsze?

Gdzie tam masz taką opcję. Czy chodzi ci o odkurzacz systemu, Oczyszczanie starych wersji jądra systemowego? No już to sprawdzałem i nie ma tam tej wersji jądra. Pewnie dlatego, że ja skompilowałem przecież najnowszą wersję jądra, 2.6.37 i teraz chcę ją prawidłowo usunąć.