Ubuntu - duże użycie procesora przez flash playera

Mam pewien problem a więc przy oglądaniu youtube.pl na ubuntu procek ma ponad 60% użycia.Czy jest na to sposób ?

Jaki procesor, jaki odtwarzacz Flash? Choć ogólnie odtwarzanie filmu przez odtwarzacz Flash wymaga dużo mocy procesora, raczej nic się z tym nie zrobi. U mnie np. podczas odtwarzanie filmu z YouTube użycie procesora utrzymuje się w granicach 90-100%.

athlon 64 x2 4200,a odtwarzacz adobe flash player 10

to wina Flasha bo to takie badziewie słabo zoptymalizowane jest

No nie wiem, “zapuściłem” film na You Tube i mam zużycie max na jednym z rdzeni 8% i to chwilowo.

Na Linuksie czy na Viście? Jeśli to drugie to nie ma się co dziwić, linuksowy flash ma większe zapotrzebowanie na procesor, niestety.

U mnie na windows seven przy oglądaniu filmu na youtube użycie procka wynosi 50%-60%. Jest to procesor laptopowy core duo T2450.

Rozumiem że chciałeś pochwalić się swoim quadzikiem :stuck_out_tongue: To nie dziwne, że masz małe obciążenie.

Ludzie !!

Według moich odczuć jest poprawa z wersji 8 → 9 → 10.

No i obciążenie zależy też co ten Adobe Flash Player odtwarza, film filmowi nierówny, kwestia kodeka, jakości, wielkości obrazu itp.

W podpisie jest napisany system.

To źle zrozumiałeś, z ciekawości sprawdziłem jakie jest zużycie u mnie bo nigdy nie zwracałem na to uwagi.

Odpal Firefoksa z konsoli włącz film na Youtube i wklej na forum co konsola wypisuje, może jakiś błąd przeglądarki.

Lol to co Wy za procesory macie? Aż z ciekawości włączyłem Conky, Firefox z kilkoma kartami i włączonym teledyskiem na YT zajął mi tylko 20% procesora r a mam tylko Intel Celeron m440 1,86GHz, co prawda korzystam z Fluxboksa ale nawet na Gnome ani nawet na tym zamulaczu Ubuntu nie miałem nigdy dużego zużycia przy korzystaniu z Adobe Flash Playera. Jak ktoś nie wierzy wkleję jutro screen z Conky’ego, bo dziś mam problemy z netem i mi strasznie muli :slight_smile:

Pozdrawiam!

Można tego spróbować:

sudo mkdir /etc/adobe

echo "OverrideGPUValidation=true" >~/mms.cfg

sudo mv ~/mms.cfg /etc/adobe/

Ale u mnie nie widzę różnicy, dalej flash muli w filmach na youtube na pełnym ekranie. Można też to poczytać http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1193567

No dobra, podałem zużycie jakie pamiętałem, z czasów Flash Player 8 albo 9 i to chodzi mi o użycie procesora przez cały system, w sumie powinien podać tylko dla firefoksa. Sprawdziłem obecnie na wersji 10 i jest mniej, co nie zmienia faktu, że oglądanie materiałów wyższej jakości na pełnym ekranie jest dalekie od komfortowego,

Żeby nie robić offtopu, to co do tematu zapytam: tommyfx to 60% u Ciebie to zużycie z całego systemu czy tylko Firefoksa? No i też kwestia czyjak mierzysz, bo np. generowanie tych ładnych wykresów w gnome-system-monitor jest całkiem CPU-żerne.

To prawda, czasem sam gnome-system-monitor potrafi zjeść 20% proca (tak też się dzieje na Pentium M 1,7Ghz obecnym w moim laptopie). Najlepiej mierzyć użycie CPU top em lub htop em.

Ja mam przy odtwarzaniu filmu w HD na YT obciążenie ok. 30%.

To zależy od karty graficznej. Bodajże tylko w Nvidii działa akceleracja sprzętowa i to chyba od nie dawna.