Ubuntu - fglrx - Radeon 9800 - problem


(Kamilekxp) #1

Witam

Zainstalowałem Ubuntu w wersji 64bit 8.10. Wersja ta (a dokładnie sterowniki jakieś) nie wspierają mojej karty graficznej (Radeon 9800) https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/fglrx-installer/+bug/284408 . Zainstalowane sterowniki to pewnie sterowniki zamknięte (fglrx), które jak wyczytałem TUTAJ nie wspierają m.in. mojej karty :confused: Chciałbym je zmienić na sterowniki otwarte ale nie mogę nic prawie zrobić, ponieważ gdy Ubuntu się załaduje, jedyne co mogę zrobić to uruchomić przeglądarkę, ale chwile potem i tak się wiesza, gdy wyskakuje mi jakaś podpowiedź, animacja czy coś takiego .. Nie mogę wejść nigdzie w menu, ponieważ zwiecha od razu. Myszka lata ale system nie reaguje na nic.

Gdy odpalałem Ubuntu jak LiveCD, to na starcie miałem możliwość uruchomienia systemu w "Bezpiecznym trybie graficznym" i wtedy Ubuntu działało normalnie.

Co począć ? Dodam że system zainstalowałem przez program WUBI.


(Morietto) #2

przez wubi? acha.... no to zainstaluj normalnie ;] wtedy będzie gites ;]


(Kamilekxp) #3

A co to za różnica czy przez wubi czy nie ? Przecież napisalem że nawet jak odpalałem jako LiveCD to też się wieszało. Gdy uruchamiałem w bezpiecznym trybie graficznym to działało normlanie, ale teraz po instalacji to nei wiem jak odpalić ten bezpieczny tryb graficzny i zmienić te stery na otwarte.

Przeczytaj uważnie to co napisałem ..


(Morietto) #4

są 2 opcje.. pierwsza to zmiana dystrybucji a druga to starsza wersja sterownika... ale nie wiadomo czy w ubuntu ruszy...

a na wolnych sterownikach nie działa? z tego co wyczytałem problem dotyczy zamkniętych...

co do wubi to jest ono problematyczne ale tej kwestii nie ma po co rozwijać...

_________

tu coś znalazłem https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver


(Kamilekxp) #5

Na wolnych (czyt. otwartych) zapewne by działało ale nie mam jak zmienić te sterowniki, ponieważ jest zwiecha. Chcę wejść w menu i tam dalej w Administrację aby zmienić te stery ale nie mogę nic zrobić bo od razu po kliknięciu w menu następuje zawias no i klapa.


#6

To zrób to w trybie tekstowym. Tam nie powinno Ci nic się powiesić.


(Kamilekxp) #7

A jak mogę wejść w tryb tekstowy nie wchodząc w żadne menu ? Jest jakiś skrót klawiszowy ??


#8

(lewy) Ctrl+Alt+F1


(Morietto) #9

możesz dostać się do gdm'a? w sesjach powinien być tryb tekstowy ;p