Ubuntu i linux-686

Wiatm!

Otóż mój ubuntu nie jest demonem szybkości tak więc chcę podmień jajko pod moją architekturę, mógłbym kompilowac, ale, nie wiem czy sobie poradze, tak więc chciałem:

sudo apt-get install linux-686

i moje pytania: czy to napewno jest bezpieczne i czy to poprawi osiągi mojej “rakiety” (duron 1.2GHz, 128MB RAM, GeFoce 2MX/MX400)??

Śmiało instaluj, to jest paczka która pociągnie za sobą trochę zależności niezbędnych do uruchomienia systemu. Osobiście mam ‘linux-k7’ bardziej przystosowaną dla athlonów i nie musiałem nawet reinstalować sterowników grafiki.

oki, dzięki za info, już ściągam, tylkko transfer jest okropnie mały, i jeszcze jedno: po wgraniu tego nowego jajka nie bedzie problemów z uruchomieniem systemu??

W GRUBie będziesz miał wybór pomiędzy kernelem ‘686’ a ‘386’; uruchom narazie na jajku 686, jesli wszystko bedzie działało możesz usunąć ‘386’ (jesli chcesz).

docamon, da sie zauwazyc jakis skok wydajnosci? mam athlona 1000mhz

może ja odpowiem, wielkeigo skoku nie widze, ale przynajmniej u mnie system odpala się o 21sekund szybciej

w pracy zauwazyłem niewielką poprawę wydajności, ale głowne słowo: POLECAM przesiadke na i686

21 sekund to jest wielki skok :wink:

szczegolnie ma mój sprzet (patrz pierwszy post)

Szczerze mówiąc nigdy nie mierzyłem czasu uruchamiania i nie jestem w stanie Ci tego powiedzieć. Pewnie jest róznica; (subiektywnego odczucia) dla mnie priorytetem jest aby system uruchomił się poprawnie, czas jest mniej ważny ;). Największą szybkość podczas uruchamiania daje wyłączenie zbędnych demonów.

BTW “Kopa” dla systemu daje biblioteka ‘libc6’ skompilowana pod własny procesor, w repo jest pod ‘i686’ i też dużo daje :).

docamon możesz mi więcej o niej powiedzieć, zainsteresowałes mnie tym :smiley:

Woocash304 , przede wszystkim jak narazie masz tylko kernel dla i686, możesz nie odczuć szybkości działania bo cała reszta softu dalej jest skompilowana jako i386.

dawidmo zdaje sobie z tego sprawe, ale sam nie czuję sie na siłach, żeby kompilowac cały system

sudo apt-get install libc6-i686

Poczytaj dyskusje na forum.ubuntu.pl tutaj i np. tutaj o optymalizacji itp.

To dobrze, nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę

Jak na razie Ubuntu moim zdaniem nie będzie kompilowany na np i686, bo bazuje na Debianie, a jak wiadomo ten typ tak ma (i386)

Szybszy start możesz też uzyskać kompilując kernel pod swój sprzęt, a także okroić lub wyeliminować initrd 8)

to też, ale przede wszystkich humanity to others.

no właśnie, a ja specjalne wgrałem juz gotowe jajko pod moją architekture, ponieważ narazie kompilacji systemu i bibliotek unikam jak ognia, bo tak jak pisałem nie czuje się na siłach, tylko coś sknoce i system trza stawiac od nowa, a to mi się nie uśmiecha, już chciałem zrobic tak, aby na innej partycji postawic jeszcze raz ubuntu i tam sie bawić w takie rzeczy, jednak zrezygnowałem, ale mysle, że predzej czy później… :wink: w końcu kompilacja na moim sprzecie chyba mnie nie minie

ale wracając do tej libc6, ten numer nie przejdzię jeśli najpierw nie skompiluje na nowo jądra, tak??

Zainstaluj z repo jak podałem i też będzie dobrze; jesli chcesz tak wszystko kompilować to zainteresuj się Gentoo.

Nie wydaje mi się, kernela kompilujesz po to aby o dostosować do sprzętu wyrzucić zbędny kod do obsługi jakiś “kosmicznych chipów” których nigdy miał nie będziesz, itd

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 21:32

podobno ta niby szybkość z kompilacji ściśle pod procek to tylko legenda

Czy ja coś pisałem o szybkości? Prędzej o dostosowaniu systemu pod siebie i swój sprzęt.

[ot]Zaczyna się tu robić mały offtop. Pewnie moderatorzy juz śpia :P. Dobra idę spać bo bredzę :stuck_out_tongue: [/ot]