Ubuntu. Instalacja bibliotek

Witam. Mam problem tak jak w temacie. Czyli jak zainstalować biblioteki (proszę o poprowadzenie mnie krok po kroku-początkująca)?. Nawet jeśli wejde do Synaptica będę chciała wziąść jakąś biblioteke do zainstalowania, to pytam się o następną i tak to jest w kółko. Szukałam w google, ale nic mi to nie mówi. Za posty z góry dziękuje Pozdrawiam :slight_smile: :slight_smile:

a jaka to biblioteka?

Nie powiem Ci teraz, bo jestem akurat na windowsie. Ale z tego co widziałam to jakby miał problemy ze wszystkimi. Ja nie nie wiem, ale czy przypadkiem nie powinien pobierać biblioteki z repozytoriów??A możeScribus, ale nie wiem czy jest do tego?? Tak czy siak mam wrażnie jak by nie miał wogóle bibliotek. :slight_smile: hmmm

możesz przez konsolę zainstalować biblioteki

zobacz też na http://www.forum.ubuntu.pl

Byłam tam nic mi nie dało tzn nie uzyskałam odpowiedzi (nie znalazłam) :confused:

ja nie mam synaptica bo jestem na kubuntu ale jak zaznaczasz interesującą Cię bibliotekę i klikasz zastosuj to nie instaluje jej?

wejdź do konsoli (terminala) i wpisz:

sudo apt-get update

sudo apt-get install -f

następnie dla sprawdzenia

sudo dpkg --configure -a

wklej tutaj wyniki tych poleceń (bez wyników tego pierwszego, chyba że na końcu będą błędy) :slight_smile:

I napisz konkretnie przy instalacji jakich pakietów pyta o biblioteki i jakie?

Ponieważ jestem początkująca, więc zobacze co się da zrobić :slight_smile: Jak tylko uda mi się to wszystko uruchomić i po sprawdzać dam Wam znać. Pozdrawiam :slight_smile: