[Ubuntu] Instalacja DKMS na partycji nie będącej root

Witam.
Z uwagi na wyczerpującą się ilość miejsca na /, postanowiłem usunąć parę rzeczy. Jako, że laptop był już skonfigurowany, a nie zamierzałem w nim instalować nowszych jąder, usunąłem DKMS.

Niestety, właściciel laptopa sam zaktualizował kernel. Spowodowało to wyłączenie się karty sieciowej (WiFI). Laptop jest dosyć leciwy i za niedługo będziemy go wymieniać. Jest to Dell Inspiron 1525, lecz pewnie te informacje nie będą potrzebne.

W zalezności od tego co to za system sprawdź ile miejsca odzyska użycie rpmorphan / deborhpan. Jeśli system ma wersjonowane kernele - usuń starsze oprócz przedostatniego.

Potem możesz użyć bleachbit, ale ostrożnie - sprawdź dokładnie opcje.

Jaki jest ogólnie wynik komendy?
df -BM

Odnośnie tytułowego pytania musiałbyś wygospodarować partycję i zamontować ją w punkcie /var/lib/dkms. Sprawdź najpierw lepiej ile miejsca da się odzyskać.

Od biedy można zrobić dowiązanie do tego katalogu na innej partycji.

Dzięki za podanie ścieżki /var/lib/dkms. Zrobię dowiązanie symboliczne.

System to Ubuntu 16.04 LTS. Dziwne jest, bo nie chce łączyć się z repozytoriami. Są one nadal utrzymywane?

Dobra.
Miałem duży problem z instalacją deborphan, bo na dysku brakowało miejsca. W końcu postanowiłem przenieść całe /usr do plikopartycji na partycji z Windows. Problem brał się z tego, że system był instalowany, gdy systemom GNU/Linux bez problemu starczało 2GiB miejsca na dysku, a potem tylko aktualizowany. Windowsowy, mimo że nie używany, odłożyłem więcej miejsca, tak na wszelki wypadek.

Po przeniesieniu /usr, wszedłem do sterowników własnościowych i okazało się, że sterownik do Broadcomu jest aktywny. Karta WiFi jednak wciąż nie widzi mojej sieci. Jest to jednak chyba zagadnienie na oddzielny temat.